Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Otepää VV

Täna, 19. novembril saabus Otepääle politsei eskordi saatel jõulupuu. Jõulupuuks on sellel aastal kaunis nulg ning see tuleb Põlvamaalt, Kooraste külast, Lehise talust.

Jõulupuu Otepää Keskväljakul on 15 meetrit pikk.

Pühapäeval, 28. novembril, esimesel advendil, süttivad jõulupuul kell 15.00 advendituled. Advendiküünla süütavad EELK Otepää Maarja koguduse vaimulik Marko Tiirmaa ja Otepää valla juhid. Allkirjastatakse Otepää valla jõulurahu pakt 2021 ja avatakse soovidepuu. Igaüks saab jõulukuu jooksul käia oma heade soovidega puud täiendamas. Laulab naiskoor Helletajad Merle Soonbergi juhendamisel.

Esimese advendi küünal süüdatakse samal päeval ka kell 12.00 Sangaste kultuurimaja pargis ning kell 16.00 Puka jõulupuu juures. Advendiaja soovid Sangastes ja Pukas esitab EELK Sangaste Püha Andrease koguduse diakon Tanel Meiel. Pukas loovad meeleolu Puka kooli laululapsed Sille Lõõndre juhendamisel.

Jõulukaunistused süttivad lisaks Otepää linnale ka mujal vallas. Sangaste, Keeni, Sihva ja Puka alevikes ning Aedlinnas on kaunistatud jõulukuused. Tartu maantee ja Valga maantee ristmikul seisab tavapäraselt suusatav lumememm ja valguspuu. Eelmistest aastatest tuttav LED-tuledega karuott istub ka sellel aastal Otepää Keskväljakul. Otepää kultuurimaja parki paigaldatakse valguskuusk. Lisaks sellele kaunistab pimedat aega Otepää Linnamäe nõlval asuv valguskiri „Otepää“.

Advendialguse küünalde süütamise korraldab Otepää Kultuurikeskused.

Viimased uudised