Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lauri Lepp

Kuigi Otepää on Eestimaal teada-tuntud kui talvepealinn, saab siin ka väga toredasti suvepuhkust veeta. Suvi on kohe-kohe ukse ees ja ilmataat lubab lähinädalatel suurepärast rannailma.

Terviseamet on Pühajärve rannavees läbi viinud veeproovid ning on andnud nõusoleku suplushooaja avamiseks.

Kuigi hetkel on Pühajärve rannas veel ehitustööd pooleli, ei sega see kuidagi rannamõnusid nautimast. Valminud on uus, suurem ujumissild, laste akvatoorium, randa on toodud valge liiv, vahetatud on ka võrkpalliväljaku liiv. Hetkel rajatakse laste mänguväljakut, varjualuseid, riietuskabiine, pargipinke, uut päikeseterrassi. Erinevad ehitustööd rannas kestavad kuni 17. juulini 2023.

Valmis on saanud ka Pühajärve laululava, kus on uued pingid, trepiastmestik ja kiviparkett. Tulevikus on plaanis seal kasutama hakata mobiilset laululava. Sellel suvel on vastvalminud laululaval tulemas kaks rahvusvahelist suurüritust – 22.-23. juunil Pühajärve Jaanituli ja 30. juunil-1. juulil Retrobest Festival. Lisaks sellele on plaanis korraldada sumedatel suveöödel akustilisi kontserte Pühajärve kaldal.

Pühajärve rand on Otepää valla ainuke rannavalvega avalik rand. Rannavalve on rannas 1. juunist kuni 20. augustni 2023. Terviseamet võtab rannaveest regulaarselt kord kuus veeproove, et suvitajatel oleks ohutu  supelda. Rannas on ilusa ilmaga avatud erinevaid veesõidukeid rentiv Pühajärve Paadisadam (kust ka kalastustarbeid võib laenuks saada) ning Otisurfi SUP-laua laenutus. Kehakosutust pakuvad rannas  Pühajärve rannakohvik ja Pühajärve Grill.

Otepää vallas on ka teisi kauneid supluskohti, mis on aga valveta – näiteks Nõuni järve rand, Pühajärve Kooli rand ja Kääriku spordikeskuse rand. Lisaks sellele saab Otepääl suvel matkata, külastada kauneid vaatamisväärsusi, imetleda kauneid loodusvaateid, teha sporti, seigelda ringi ning nautida head sööki. Vaata lähemalt Otepää valla turismiveebist: http://www.otepaa.eu/tana-otepaal/ või küsi Otepää turismiinfokeskusest. Otepää turismiinfokeskus on avatud K, N, R kell 10.00-16.00,  muudel aegadel kokkuleppeliselt. Info telefonil +372 766 1200 või turism@otepaa.ee

Viimased uudised