Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna pühapäeval, 10. juulil kella 13.30 paiku pidasid politseinikud Lasnamäel kinni kaks meest, keda on alust kahtlustada inimese tapmises Tallinna vanalinnas laupäeva hommikul.

Laupäeval, 9. juulil kella 12 paiku teatati politseile, et vanalinna rendikorteris leiti 37-aastase välisriigi kodaniku surnukeha. Politsei pidas kinni 32-aastase ja 23-aastase mehe, kellel kehtivaid karistusi vägivallakuritegude eest ei ole.

Põhja prefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse grupijuht Elari Haugas kirjeldas, et uurijate jaoks oli esmatähtis koguda toimepandud kuriteo kohta tõendeid, tuvastada inimesed, kes olid viimasena ohvriga suhelnud, ning võimalikult täpselt rekonstrueerida toimunud sündmused. „Töötasime ööpäevaga läbi suure mahu turvakaamerate salvestisi, vestlesime võimalike tunnistajatega ning operatiivse töö tulemusel tuvastasime kaks kohalikku meest, kes viibisid koos kannatanuga korteris, kust hiljem surnukeha leiti. Teo täpsemad motiivid selguvad edasise kriminaalmenetluse ja kahtlustatavate ülekuulamise käigus. Taoliste sündmuste puhul on prioriteediks kogukonna turvatunde taastamine, et igaüks saaks rahulikult ja ohutult tänavatel liikuda,“ sõnas Haugas.

Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Kelly Kruusimägi selgitas, et hetkel on kahtlustatavad 48 tunniks kinnipeetud ning pärast esmaste toimingute tegemist otsustab prokuratuur, kas lähipäevil on kohtult vajalik taotleda mõlema kahtlustatava vahistamist.

Viimased uudised