Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna õhtul algab Tallinnas NATO sõjalise komitee konverents, kus liitlasriikide kaitsevägede juhatajad arutavad alliansi strateegilisi arenguid. Mitmed konverentsiga seotud üritused on jälgitavad otse veebiülekandena.

Kell 19.00 algaval konverentsi pidulikul avamisel ütleb avasõnad president Alar Karis.

Laupäeval, 17. septembril kell 08.30 öeldakse konverentsi avasõnad peaminister Kaja Kallase osavõtul ning kell 17.30 algab NATO sõjalise komitee esimehe admiral Rob Baueri ja Eesti kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Heremi pressikonverents.

Konverentsi pidulikku avamist reedel ning avasõnu ja pressikonverentsi laupäeval on võimalik jälgida otseülekande vahendusel aadressil mil.ee/natomc/.

NATO sõjalise komitee konverentsil arutavad kaitsevägede juhatajad alliansi strateegilisi arenguid. Nad käsitlevad NATO tippkohtumisel Madridis vastu võetud otsuste elluviimist alliansi heidutus- ja kaitsetegevustes. Lisaks arutatakse ka käimasolevaid NATO operatsioone, missioone ja tegevusi, sealhulgas NATO Iraagi (NMI) ja Kosovo (KFOR) missioone. Muud päevakorras olevad teemad on liitlasvägede võimete ja innovatsiooni edendamine, et toetada mitmeid domeene hõlmavaid operatsioone ja digitaalset transformatsiooni. Esmakordselt on konverentsile osalema kutsutud Soome ja Rootsi kaitsevägede juhatajad.

Sõjaline komitee kohtub kaitseväe juhatajate sessioonil kaks korda aastas NATO peakorteris Brüsselis ja kord aastas korraldab konverentsi üks liitlasriikidest. Sõjaline komitee tuleb kokku, et arutada NATO operatsioone, missioone ja tegevusi ning anda Põhja-Atlandi Nõukogule (NAC) konsensusel põhinevat sõjalist nõu selle kohta, kuidas allianss saaks paremini lahendada ülemaailmseid julgeolekuprobleeme. Igapäevaselt täidavad sõjalise komitee ülesandeid riikide alalised sõjalised esindajad NATO peakorteris Brüsselis.

Konverents toob Tallinnas kaasa ka liikluspiirangud. Tänasest suleti liikluseks Rävala puiestee alates Kivisilla ristmikust kuni Liivalaia ristmikuni. Liikluseks suleti vaid Liivalaia tänavale viiv suund, Kivisilla tänava poole suunduv liiklus jääb avatuks. Liikluspiirang kestab pühapäeva õhtul 18-ni.

Lisaks on liikluspiirangud kehtestatud ka Weizenbergi tänaval pühapäeval, 18. septembril ajavahemikul 8.00 kuni 15.30. Tänav on suletud alates Poska ja Weizenbergi ristist kuni Mäekalda ja Weizenbergi ristini.

Viimased uudised