Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Pixabay

Laupäeval kell 12.15 tegi vene keelt kõnelev meesterahvas telefoni teel pommiähvarduse, väites, et Tallinna lennujaamast Pariisi suunduvale lennukile on paigutatud lõhkekeha ning lõhkekehasid on ka mujal lennujaama territooriumil.

Koheselt peatati lennujaamast väljuvad lennud, lennujaama avatud alad evakueeriti ning päästeameti pommigrupp asus lennujaama ruume kontrollima. Pommigrupp lõpetas kontrolli mõni minut pärast kella 14 ühtegi ohtlikku eset tuvastamata, teatas Põhja ringkonnaprokuratuur.

Menetlustoimingute käigus on kindlaks tehtud, et pommiähvardus tehti mobiiltelefonilt ning helistajaks on mees, kes kannab karistust kinnipidamisasutuses. Talle esitatakse kuriteokahtlustus karistusseadustiku avaliku korra rasket rikkumist käsitleva paragrahvi järgi.

„Arusaadavalt riivavad sellised ähvardused ühiskonna turvatunnet. Seetõttu on ilmselge, et õiguskaitseasutused suhtuvad taolistesse ähvardustesse äärmise tõsidusega,” ütles Põhja ringkonnaprokurör Natalja Vester. „Praeguseks on kahtlustatav tuvastatud ning jätkuvad edasised menetlustoimingud, mille käigus selgitame välja ka selle, miks kahtlustatav oma teo toime pani.”

Lõunaeestlane

Viimased uudised