Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Osa Aasiat on valvel, sest riikides, sealhulgas Hiinas ja Singapuris on teatatud sadadest tuhandetest COVID-19 juhtudest, ainuüksi Tais on koroona tapnud vähemalt 46 inimest.

Tai teatas 187 031 COVID-19 juhtumist jaanuarist mai keskpaigani ja 46 koroonasurmast. 18. maist kuni laupäevani oli Kagu-Aasia suuruselt teises majanduses nakatunud 53 597 inimest, vahendab Nikkei Asia.

Kõige rohkem juhtumeid on olnud Bangkokis, osaliselt süüdistatakse aprillis toimunud kuulsat veefestivali Songkran. Arvatakse, et festivali mängulised ja rahvarohked veepüssisõjad on vallandanud viiruse leviku.

Koolid, peamiselt Bangkokis on alates uue semestri algusest mai keskel pritsinud klassiruumidesse desinfitseerimisvahendit. Mõned erakoolid lähevad nakkusohu vältimiseks üle veebiõppele.

Tai valitsuse pressiesindaja asetäitja Anukool Prusanusak ütles, et on jälginud näomaskide, antigeenitestide komplektide ja kätepuhastusvahendite jagamist, et tagada piisavate varude kättesaadavus õiglase hinnaga, et inimesed saaksid end viiruse eest kaitsta.

Samuti annab tervishoiuministeerium COVID-19 patsientidele digitaalse juurdepääsu arstidele ning võimaldab kiiresti toimetada ravimid kohale ilma inimkontaktita, teatas Anukool.

Pressiesindaja lisas, et patsiendid saavad arstidega tasuta nõu pidada selliste rakenduste kaudu nagu SaluberMD, Clicknic ja Mordee.

Hiina haiguste tõrje ja ennetamise keskuse (CDC) andmetel oli Hiinas valitud riigihaiglates nädala jooksul kuni 4. maini tehtud kõigist koroonatestidest 15,8% positiivsed, võrreldes 6,3%ga 30. märtsil lõppenud nädalal.

CDC andmetel kinnitati aprillis umbes 168 507 juhtumit, sealhulgas 340 rasket, ja üheksa patsienti suri.

CDC teadlane An Zhijie märkis 20. mai pressikonverentsil, et mõnes riigis ja piirkonnas on COVID-19 juhtude arv kasvanud, kuigi haiguse tõsiduses pole olulisi muutusi.

Seetõttu soovitavad Hiina ametivõimud järjekordse pandeemia vältimiseks kanda pikki vahemaid reisides maske.
Domineerivad Hiinas ringlevad tüved on XDV ja XDV.1, ütles tuntud COVID-19 ekspert Zhong Nanshan eelmisel nädalal Hiina meediale. Ta ütles, et nendel tüvedel on tugevam varasema immuunsuse vältimise võime, mis tähendab, et inimesed, kes olid varem nakatunud või vaktsineeritud, on sama suures ohus.

Zhong lisas, et kõrge riskiga rühmad, eriti need, kes on 65-aastased ja vanemad või kellel on haigusseisund, peaksid rakendama tugevamaid kaitsemeetmeid. Ta eeldas, et juhtumite arv hakkab juuni lõpus vähenema.

Shanghais on viimastel nädalatel sagedamini esinenud maske kandvaid inimesi, kuid majandushäiretest pole märke olnud.

Singapuris on pärast juhtumite hiljutist sagenemist väljastatud hoiatus, kuigi tervishoiuasutused ütlesid, et pole viiteid sellele, et kohapeal ringlevad variandid oleksid levivamad või põhjustaksid raskemaid sümptomeid.

Ametivõimud teatasid hiljuti, et hinnanguline juhtumite arv nädalas kuni mai alguseni oli 14 200, võrreldes 11 100 juhtumiga eelmisel nädalal.

Samal perioodil kasvas keskmine päevane COVID haiglaravi 102-lt 133-le, kuid ametivõimude sõnul suutsid haiglad siiski kasvuga toime tulla. Linnriik ei ole sel aastal seni teatanud ühestki COVID-i ohvrist.

„Nagu ka teiste endeemiliste hingamisteede haiguste puhul, on aastaringselt oodata perioodilisi COVID-19 laineid,” teatasid Singapuri tervishoiuministeerium ja nakkushaiguste amet. „Juhtude arvu suurenemine võib olla tingitud mitmest tegurist, sealhulgas elanikkonna immuunsuse vähenemisest.”

Praegu ringlevad Singapuris COVID-i JN.1 variandi järeltulijad, mis moodustavad enam kui kaks kolmandikku juhtudest. Riigis on poliitika elada teadmisega, et haigus esineb pidevalt, ilma et oleks vaja võtta erakorralisi meetmeid, näiteks sulgemisi.

Ametivõimud on soovitanud 60-aastastel ja vanematel meditsiiniliselt haavatavatel inimestel ja hooldekodu elanikel kasutada COVID-i vastu vaktsineerimist. Samuti on nad soovitanud sotsiaalse suhtluse ja tarbetu reisimise minimeerimist, kui neil on halb enesetunne, ning maski kandmist rahvarohketes kohtades.

Maailma Terviseorganisatsioon teatas kogu maailmas 91 583 COVID-i juhtumist 28 päeva jooksul kuni 11. maini, võrreldes 55 984 juhtumiga eelmise nelja nädala jooksul. Kõige rohkem juhtumeid oli Tais, järgnesid Brasiilia, Suurbritannia, Kreeka ja Prantsusmaa. WHO sai andmeid vaid käputäiest riikidest, mille hulka ei kuulunud Hiina ja USA.

Viimased uudised