Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlvamaal Taevaskoja külas tegutsevale pereettevõtte Taevaskoja Meejaam OÜ tootele „Metsaõite magus mesi” omistati Põlvamaa Arenduskeskuse poolt Põlvamaa „Rohelisem märk”.

2016. aastast tegutsev väike pereettevõte paneb suurt rõhku mee kvaliteedile. Kogu tooraine on kohalik ja tootele ei ole lisautud lisa- ega abiaineid. Ka tööprotsess toimub käsitsi, alates perede laiendamisest ja mee võtmisest kuni pakendamiseni.

Toode on väga hea maitsega, ilusa ja selge värviga. Toote värvus võib varieeruda vastavalt taimedele, millelt mesilased nektarit korjavad.

Mesi on pakendatud toidu pakendamiseks sobivasse plastikämbrisse, kus on 1kg mett ja klaaspurki, kus on 500g mett. Soovi korral saab pakendeid taaskasutada teiste toiduainete säilitamiseks ja hoiustamiseks.

„Mesindus on olnud meie peres juba pikka aega ja tundus loogiline, et kui vanad väsivad, võtavad noored mesindusega tegelemise üle,” kirjeldas ettevõtjaks kujunemise lugu Siret Solnik. „Algselt tootsime mett enda tarbeks ja lähedastele. Järjest rohkem hakati kiitma meie mee head ja puhast maitset. Mee hea maitse põhjuseks on kindlasti meie asukoht – Taevaskoda. Hõrgu maitse saladus peitub korjemaa taimekoosluse mitmekesisuses, kus ühegi taime nektar ei domineeri mee maitses. Meie mesi on põhiliselt pärit metsataimede õitelt, näiteks kanarbik, mustikas, pohl, metsvaarikas.”

„Taevaskojas on veel alles puutumata loodust, kust mesilased nektarit korjavad ja tundub, et neile meeldib siin elada. Kõik meie mesilased toimetavad puittarudes, mis on paigutatud nii, et vajaliku nektari korjamiseks ei pea nad lendama kaugele. Lühem ja lihtsam lennumaa pikendab ka mesilaste eluiga. Oleme rajanud oma talu ümber mahedalt majandatavad kultuurkarjamaad lammastele ja ka mesilased saavad sealt sobiliku nektari. Meie eesmärgiks on pakkuda kvaliteetset ja puhast mett ning tõsta klientide teadlikust kodumaise mee osas,” lisas Siret.

Taevaskoja Meejaamaga saad lähemalt tutvust teha ettevõtte kodulehel: www.meejaam.ee.

Põlvamaa „Rohelisem märk” ühendab Põlvamaa looduslikust toorainest ja kohapeal tehtud kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ning seda väljastatakse alates 2009. aastast.

„Rohelisema märgi” väljaandmist kureerib Põlvamaa Arenduskeskus ning selle kujundus ja idee on seotud maakonna tunnuslausega „Põlvamaa – Rohelisem elu”.

Viimased uudised