Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laupäeval, 20. augustil teevad kaks Ungari hävitajat JAS-39 Gripen sobiva ilma ja pilvkatte korral Eesti taasiseseisvumispäeva ja Ungari omariikluse rajamise päeva tähistamiseks madallennu üle Valga, Nurmsi ja Tallinna. Tegu on Ungari saatkonna kingitusega kõikidele eestlastele ning kohalikele ungarlastele.

Plaanide kohaselt teevad lennukid ülelennu Valga militaarajaloo festivalist 20. augustil kell 14:20. Nurmsi lennuvälja kohale, kus toimub Järvamaa lennupäev, jõuavad hävitajad kell 14:35 ja Tallinna teletorni juurde kell 14:50. Hävitajad lendavad üle linnade mitte madalamalt kui 1000 jalga ehk veidi enam kui 300 meetri kõrguselt.

Seoses ilmastikuoludega võivad ülelennud edasi lükkuda või ära jääda. Samuti soovitatakse ülelendude ajal kõrgetele helidele tundlikel inimestel katta kõrvad kätega või muude kuulmiskaitsevahenditega.

NATO õhuturbe üks lennusalk baseerub Šiauliai lennubaasis Leedus, kus õhuruumi valvab Ungari õhuvägi hävituslennukitel Gripen. Teine lennusalk on Ämaris, kus hetkel vastutab õhuruumi turvalisuse eest Saksamaa õhuvägi lennukitega Eurofighter Typhoon.

Viimased uudised