Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Šveitsi suur farmaatsiafirma Roche tahab tulla maikuus turule koroonaviiruse antikehade testiga, mis võimaldab arstidel tuvastada, kas patsiendid on põdenud koroonaviirust või mitte.

Lisaks kavandavad valitsused üle terve maailma piirangute leevendamist, aga selleks on vaja teada, kus ja kui palju inimesi on haiguse suhtes immuunsed. Roche teatas täna reedel, et koroona antikehade test Elecsys on turul alates maikuu algusest, vahendab Financial Times.

Mitmetes riikides nagu Saksamaal, USA-s ja Soomes on juba asutud elanikkonda antikehade suhtes testima. Seda on lihtsam teha kui viiruse tuvastamiseks mõeldud polümeraasi ahelreaktsiooni RNA testidega.

Antikehade testid näitavad, kas inimene on põdenud haigust või mitte. Polümeraasi ahelreaktsiooni RNA testid aga näitavad, kas inimene on hetkel nakatunud või mitte.

Roche info kohaselt jõutakse kümnete miljonite testide tootmismahuni juunikuu lõpuks. Firma juht Severin Schwan ütles, et ettevõte suudab toota vajadusel sadu miljoneid teste. Schwan ütles, et Roche test on väga eriline, aga keeldus seda täpsemalt kirjeldamast, kuna testi katsetused veel käivad. Roche on üks neljast maailma suurimast diagnostikafirmast, millel on ka suured tootmisvõimsused.

USA firma Abbott Laboratories teatas käesoleval nädalal, et nende test on samuti peagi valmis ja juunikuus suudetakse USA-s toota juba 20 miljonit testi.

Haiguse läbipõdemise väljaselgitamine on oluline, aga teadlased pole veel jõudnud üksmeelele, kas koroonaviiruse läbipõdemine tagab üldse immuunsuse ja kas haigust põdenud inimesed saab tööle lubada. Teadlased pole üksmeelel, kas haiguse läbipõdemisel tekkinud immuunsus on uue nakatumise ärahoidmiseks piisav.

Schwan ütles, et Roche tahab turule tuua ka koroonaviiruse kiirtesti, millised on juba välja töötatud HIV-i ja diabeedi tuvastamiseks. Schwan ei tahtnud avalikustada testi hinda, aga märkis, et see on paljudele vastuvõetav. Vajadusel on Roche valmis lubama seda testi ka teistel toota.

Viimased uudised