Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pärast pikka talve tõttab iga inimene kahtlemata rõõmuga taas enda aeda toimetama. Kui kevadel kulub suurem osa ajast aia puhastamisele ja ettevalmistamisele, siis suvine aeg võimaldab juba ka rohkem koduaias viibida ja sealset olemist nautida.

Järjest suurem hulk inimesi eelistab soojadel suveõhtutel veeta aega värskes õhus lugedes, süüa tehes või lastega koos mängida. Kindlasti tahaks igaüks, et aias värske õhu käes saaks viibida võimalikult pikka aega ka õhtuti ja suve lõpupoole, mil õhtud on juba varakult pimedad, tasub varakult üle vaadata ja läbi mõelda erinevate valguslahenduste kasutamine aias.

Erinevate valguslahenduste katsetamine

Kindlasti annab huvitava ja omanäolise tulemuse, kui proovida aias kombineerida erinevaid stiile erinevate alade jaoks: näiteks sobivad aiavalgustid päikesepatareiga kaunisatama teerada või trepiastmete ääri, valgusketi või valguskardina abil saab luua stiilse valgustuse mõnele erilisele puule või põõsale ja hubane küünal või latern loob mõnusa atmosfääri aia terrassil. Valige õige valgustus ja saate kiiresti muuta hooviala omanäoliseks ja tuua esile võtmeelemendid, näiteks lemmiktaimed, juhtida tähelepanu suveköögile, mis on loodud välitingimustes söömiseks, või luua soe ja hubane mängunurk lastele.

Sissepääsude valgustamine

Erinevad aia valgustamise ideed aitavad luua hubase ja meeleoluka atmosfääri ja võimaldavad õues viibida ka pimedatel õhtutel ja sumedatel suveöödel ning seetõttu on hea idee luua valguslahendus, mille abil saab esile tuua aias olevad sissepääsu alad nagu aiavärav või maja välisuks. Sissepääsu valgustamiseks võib kasutada aiapostile või trepile asetatavaid led küünlaid või võimaluse korral riputada nende ümbrusesse ka kenad laternad. See on armas viis tervitada nii teid kui ka teie külalisi oma kodus.

Aias olevate elementide valgustamine

Tihti on keset aeda või aias kaugemal olevate elementide valgustamine keerukas, kuna puudub võimalus pistikupesade kasutamiseks. Pehme valgus, mis peegeldub veest, näeb alati maagiline välja. Seega, kui koduaias on olemas veesilm, tasub mõelda, kuidas saaks seda esile tuua mõne põneva valgusti abil, et tuua õhtusel ajal esile kogu aias valitsev ilu. Suurepärane võimalus selleks on kasutada patarei või päikesevalguse toitel toimivaid led lampe, mis on ohutud ning puudub ka elektrilise vooluallika vajadus.

Viimased uudised