Suve teine pool Põlva Kultuurikeskuses – Suveakadeemia, kontserdid ja näitused
Avaldatud: 22 juuli, 2026Suve teine pool Põlva Kultuurikeskuses pakub kuulajatele põnevaid vestlusõhtuid, suveõhtukontserte ja Põlvamaa kunstnike ühisnäitusi.
SUVEÕHTUAKADEEMIA KUTSUB KUULAMA!
Suvel 2025 alguse saanud vestlussari Põlva Kultuurikeskuses kutsub kuulama, arutlema ja kaasa mõtlema. Sündmuste sari toob Põlvasse põnevaid sädeinimesi ja oma ala tippspetsialiste erinevatest valdkondadest. Eelnevalt on esinema jõudnud teiste seas näiteks David Vseviov, Aleksei Turovski, Leelo Tungal, Anna Hints, Tushar Prakash, Raul Rebane, Valdur Mikita, Roland Karo, Marko Veisson.
Saabumas:
K 22. JUULIL KELL 18.00 „HINGEDEUSK ja LOODUSSEADUSED”. ARGO MOOR
Eestlasi peetakse vähereligioosseks rahvaks — aga kas see on tõsi? Kultuuriantropoloog Argo Moor leiab, et küsimus on valesti seatud. Meie esivanematelt pärandunud animistlik maailmatunnetus — usk, et kivil, puul, tulel ja maastikul on oma olemus ja tähendus — pole kuhugi kadunud. See lihtsalt ei mahu kiriku ega teaduse tavapärastesse raamidesse.
Vestlusõhtul avab Moor oma värsket raamatut „Hingedeusk” (Tammeraamat, 2026): mis on hingedeusk, kuidas see erineb kristlikust usust ja materialistlikust looduskäsitlusest ning mis ühendab esivanemate kosmoloogiat ja tänapäeva inimese loodustunnetust.
N 30. JUULIL KELL 19.00 „TÄHTEDEST JA INIMESTEST”. URMAS TARTES
Jaan Einasto on öelnud: „Elu – see on aine pluss informatsioon.” Kas see tähendab, et inimene on tehtud tähetolmust ja tähendusest?
Kumb peale jääb, kas tolm või tähendus, ja kui kaua meie kodutäht neid mõlemat üldse kütta jõuab, sellest mõtiskleb bioloog, loodusfotograaf ja sääsesõber Urmas Tartes.
SUVEKONTSERDID LENNUTAVAD KONTSERDID TAEVAPARKI!
*Vihmase ilma korral toimuvad kontserdid sisesaalis.
Saabumas:
23. JUULI KELL 20.00 „HIIRED TUULES” LAURI SAATPALU JA PEETER REBANE.
Lauri Saatpalu on mees, kes on andnud lauludega eesti keelele uue hingamise: ta on nii laulja, laulukirjutaja kui ka hinnatud näitleja, kelle tekstid jäävad kummitama veel kaua pärast viimast akordi.
13. AUGUST KELL 20.00 „TAGASI KOJU” RITA RAY. Eesti soul-muusika kroonijuveel Rita Ray jõuab üle pika aja tagasi oma kodulinna, et rõõmustada publikut võimsa kontserdiga Taevapargi suvelaval! Koosseis: Rita Ray (vokaal), Johannes Laas (kitarr), Janno Trump (bass), Mikk Kaasik (klahvpillid), Kristjan Mängel (trummid).
Suvehooaja Põlva Kultuurikeskuses lõpetab 27. AUGUSTIL KELL 20.00 ansambel SADU!
Sadu muusika on segu naisenergiast, pehmest tundelisusest ja julgelt kaasaegsest kõlast. Nende kõlapilt on värske, ühtaegu tuttavlik kui uus, mis seob muusikalisi elemente folgist, popist ja maailmamuusikast. muusika ühendab naisenergiat, pehmet tundelisust ja julget kaasaegset kõla, tuues kokku folgi, popi ja maailmamuusika elemendid.
PÕLVAMAA KUNSTNIKE NÄITUSED KU_KE GALERIIDES
Lisaks kontsertidele ja vestlusõhtutele on kultuurikeskuses võimalus külastada ka Põlvamaa kunstnike näitusi. Näitused on avatud nii kultuurikeskuse sise- kui ka suvegaleriis! Galeriid on avatud E-R kell 11.00-17.00 (v.a. riigipühad)
KU_KE SISEGALERIIS „DADAPUNK”
Põlvamaa kunstnike ühisnäitus. Dadapunk ei paku vastuseid ega manifeste vaid peegeldab tänapäeva absurdi, nostalgiat, huumorit ja inimlikku segadust. Näitusel on esindatud tööd kunstikelt: Toomas Kuusing, Katrina Kolk, Elise Nigul, Aapo Ilves, Silver Kommusaar, Sääsk, Kadri Toom, Kerli Irbo, Epp Margna, Margret Paide jt. Kuraator Margret Paide.
KU_KE VÄLIGALERIIS „JUMALATE MÄNG”.
Põlvamaalt pärit loodusfotograafi Silver Kommusaare isiknäitus. Näitusel on eksponeeritud kunstniku graafikasari, mis liigub mütoloogia ja soome-ugri rahvakunsti radadel. Kommusaare tööd mõjuvad kui killud šamaani rüüst, neis on nii rituaalset kui ka sümboolset laetust. Kuraatorid: Ragner Lõbu ja Margret Paide.











