Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maanteeamet valmistab ette Võru-Antsla teest olulise osa uuendamist ning Antslat läbivate teede rekonstrueerimist, mille hulka kuulub ka linna kesksesse liiklussõlme ringristmiku rajamine.

Maanteeamet kuulutas eelmisel nädalal välja riigihanke Võru-Kuigatsi-Tõrva maantee Varese-Vaabina vahelise 12,6 kilomeetri pikkuse maanteelõigu rekonstrueerimise põhiprojekti koostamiseks.

Uuendada planeeritav teelõik algab puidutöötlejate Toftan ja Osula Graanul järgi tuntud Varese külast ning lõpeb Urvaste vallas Vaabina ristmikul.

„Projekteerija ülesanne on näha ette katendi uuendamine ja vajadusel remontida olemasolev muldkeha ning lõigu alguses lahendada veoautode parkimisvõimalus,” selgitas maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal Lõunaeestlasele.

Parkla projekteeritakse kuni 30 veokile ning samuti tuleb projekteerijatel koostada prognoos kergliiklejate arvu kohta Varese külas 1,1 kilomeetri ulatuses. Aasta keskmine ööpäevane liiklussagedus sellel teelõigul oli mullu 1774 autot, millest 12 protsenti moodustas raskeliiklus.

„Tee ehitustööd Varese-Vaabina lõigul on esialgsete plaanide kohaselt planeeritud 2020-2021. aastaks,” lisas Taal.

Antsla teed saavad uue katte

Juba varem on maanteeamet läbi viinud riigihanke Antslat läbivate teelõikude projekteerimiseks, mille hulka kuulub ka Antsla-Vaabina ligi 7 kilomeetri pikkune lõik ning 3,5 kilomeetri pikkune Antsla-Kobela teelõik. Lisaks planeeritakse alates Antsla keskusest sajakonna meetri ulatuses uuendada Antsla-Kanepi ja Antsla-Haabsaare maanteed.

Antsla liikluskorraldus on maanteeameti kava kohaselt samuti plaanis muuta, rajades linna kesksele ristmikule ringristmiku.

„Tee ehitustööd Antsla-Vaabina lõigul on esialgsete plaanide kohaselt planeeritud 2019-2020 aastaks,” lisas Janar Taal. Teetööde hulka kuulub ka Vaabinas asuva järsu kurvi õgvendamine.

„Kahe Võrumaa keskuse vahel peabki hea tee olema,” lausus Antsla vallavolikogu esimees Kurmet Müürsepp.

Kui maanteeamet rekonstrueerib järgneva nelja aasta jooksul Antslat läbivad teelõigud ning rohkem kui pool Antsla-Võru teest saab uue katte, jääb Müürsepa sõnul loota, et paraneb ka Antslat ja suuremaid keskusi ühendav ühistransport.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised