Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Briti Oxfordi ülikooli teadlased on tuvastanud koroonaviiruse ravis erakordselt tõhusa steroidravimi Dexamethason, mis on odav ja mis vähendab intensiivravil patsientide suremust kolmandiku võrra.

Inglismaal peetakse seda ravimit suurimaks läbimurdeks koroona ravis ja tänu sellele ravimile on päästetud juba vähemalt 5000 patsienti, vahendab Daily Mail.

Uuringud näitavad, et Dexamethason aitab terveneda ka keskmiste haigusnähtudega COVID-19 patsientidel. Ravimit saab nii süstida kui võtta tableti kujul ja see on esimene ravim, mille puhul on koroonaviiruse haiguse ravi ära tõestatud.

Ravim aitab organismis vähendada põletikku, mis koroonaviiruse haiguse puhul takistab hingamist. Tavaliselt kirjutatakse seda ravimit välja allergikutele, nahalöövete puhul, soolehaavandi, artriidi, luupuse ja psoriaasi puhul.

Raskelt haigete COVID-19 patsientide puhul on kopsud nii turses, et hingamine on raskendatud. Nüüd soovitavad Oxfordi ülikooli teadlased kõigile koroonapatsientidele seda ravimit.

Dexamethasoni peetakse esimeseks läbimurdeks koroonaviiruse haiguse ravil. Ravimi mõju uuringus vaadeldi kokku 11 500 COVID-19 patsienti. Kokku 2104 juhuslikule patsiendile anti 10 päeva jooksul Dexamethasoni 6 mg päevas, kas süstituna või suukaudselt tabletina. Neid patsiente võrreldi 4321 patsiendiga, kes ei saanud seda ravimit ja keda raviti valuvaigistite või antibiootikumidega.

Tavalise ravi puhul suri 41 protsenti hingamisaparaadi alla sattunud koroonapatsientidest. Lisahapnikku vajanud koroonapatsientide hulgas oli suremus 13 protsenti. Dexamethason vähendas raskes seisus hingamisaparaadi all koroonapatsientide suremust kolmandiku võrra ja lisahapnikku saanud koroonapatsientide suremust viiendiku võrra.

Kergemas seisus, hapnikku mittevajavate koroonapatsientide puhul Dexamethasoni kasu ei tuvastatud. Teadlaste väitel on Dexamethason väga hea ravim, kuna see on odav, seda on saada ja sellerga on võimalik koheselt päästa inimelusid.

Viimased uudised