Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrru ei leita kivide paigaldajaid 1200 eurot kuus kätte, samas seisab Töötukassa järjekorras inimesi, kel pole tööd.

Võrumaa naine Karin Kivi on aastaid töötanud hooajatöölisena. Nüüd aga, mil marja- ja suvehooaeg on möödas, on ka tema tööpõld otsas ning naine läks end töötukassasse arvele võtma, vahendas „Aktuaalne kaamera”.

Naine lisas, et tööd tahaks ta leida küll, aga see ei ole nii lihtne. „Kuna ma olen maalt, mul endal transporti ei ole, ma elan üksi, ainult ühistransport, sõltun sellest. Raske, väga raske,” selgitas Kivi.

Samal ajal käib Võru südalinnas keskväljaku ehitamine, kuhu on vaja paika laduda viis miljonit kivi. Töö on lihtne ning tasu selle eest väga hea – usinamad on teeninud 1200 eurot kuus kätte. Vaatamata sellele ei ole sinna töötajaid võtta.

„Hetkel kümme inimest saaks kohe kindlasti tööd. Võib-olla isegi rohkem,” rääkis ettevõtte Asis Kivi OÜ objektijuht Kristjan Reino.

Tema sõnul töötukassast abi ei ole. „Üldjuhul need, kes sealt tulevad, on sellised, et üks päev ilmub ja teine päev ei ilmu. Näiteks tänagi oli niimoodi, et üks meesterahvas tuli tagasi, kes oli peale palgapäeva kaks nädalat kadunud. Töötukassa suunas ta jälle siia, eks ma annan talle siis uue võimaluse. Ja enamik, kes sealt tulevad, on maksehäiretes üleval ja tahavad saada mustalt palka, aga nii need asjad ei käi,” selgitas Reino.

Töötukassast öeldakse, et tegelikult on üha keerulisem viia kokku tööandja ja tööotsija, sest ootused ja nõudmised teineteisele on erinevad.

„On tööandjad, kes tulevad töötukassasse klienti otsima, leiavad kiiresti endale sobiliku töötaja ja on väga rahul. Ja on ka tööandjad, kes ütlevad, et töötukassast ei saa mingil juhul kahjuks klienti,” rääkis töötukassa Võrumaa osakonna juhataja Ene Kerge.

„Tööandjad peavad muutma oma suhtumist, oma mõttelaadi tööaegade osas ja kindlasti peab hakkama üle vaatama ametijuhendit või tööülesandeid, mida inimesed töökohtadel teevad,” sõnas ta.

https://www.err.ee/860874/tootukassa-sonul-on-tooandjat-ja-otsijat-uha-keerulisem-kokku-viia

Viimased uudised