Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

peipsi järv

Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel saab avaveevõrkudega kala püüdma hakata 1. septembri asemel 15. septembrist, teatas keskkonnaministeerium.

Püügihooaja edasilükkamiseks tegi ettepaneku Peipsi kalanduspiirkonna arendajate kogu, et tagada koha ja latika parem kvaliteet. Samuti vähendab püügihooaja edasilükkamine vähekvaliteetse kala tagasilaskmist.

Uuendusena kehtestatakse 14. septembrini lõkspüüniste kasutamise keeld. Keeld puudutab ala, mis asub Peipsi järvel Nina külast põhja poole jäävas piirkonnas, kaldast kaugemal kui 10 km. Püügi sulgemine on vajalik selleks, et vältida lõkspüünistest rääbise massilist tagasiheitmist, mille tagajärjel rääbis kui väga õrn kala hukkub.

Selleks aastaks on Peipsi järve rääbise 45-tonnine püügikvoot täitunud, mistõttu suleti maaeluministri käskkirjaga rääbise püük seal 14. juulist.

Samuti vähendatakse 6 mm võrra ka põhja- ja pöörinooda silmasuurust, viies see vastavusse Eesti-Vene kalapüügikomisjoni otsusega, millega ühtlustatakse Eesti ja Venemaa Föderatsiooni kalurite püügitingimusi Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised