Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Südameapteek

Esialgu pakuvad kiirtestimise ja tõendi väljastamise teenust Lasnamäe Centrumi ja Sikupilli keskuse Südameapteegid Tallinnas, Maksimarketi Südameapteek Pärnus ning Kagukeskuse Südameapteek Võrus. Järgmisel nädalal avaneb testimisvõimalus ka Ülemiste Südameapteegi klientidele ning jooksvalt laienetakse teistesse Südameapteekidesse, kus on olemas privaatsed nõustamiskabinetid.

26. augustil kehtima hakanud Vabariigi Valituse korraldus sätestab, et erinevatel üritustel osalemiseks võib inimene kasutada apteegis väljastatud tõendit, mis kinnitab, et inimene on kiirtesti apteegis korrektselt teostanud ja selle tulemus on negatiivne. Test peab olema tehtud kuni 48 tundi enne Eesti sisesel üritusel või tegevuses osalemist.

„Apteegis läbiviidavate testide puhul tuleb võtta proov ninast, kuid see on kliendi jaoks lihtne ja mugav – vatipulk tuleb ninasõõrme servast kuni kahe ja poole sentimeetri kaugusele lükata samal ajal seda ettevaatlikult pöörates. Testi viib inimene apteegis ise läbi, kuid talle on abiks apteeker, kes testimise korrektset läbiviimist juhendab ja jälgib,“ selgitas Südameapteegi turundusjuht Merle Väli.

Teenuse sihtrühm on terved haigustunnusteta inimesed, kes soovivad end testida tõendi saamise eesmärgil. „Testimisele ei tohi mitte mingil juhul tulla haigussümptomitega! Patsiendid, kellel on nohu, köha, kurguvalu või palavik, peaksid testimiseks pöörduma selleks ettenähtud testimispuntkidesse. Apteekides testimine on mõeldud vaid kinnitamaks, et inimene on terve ja tõendi saamiseks, et osaleda erinevatel üritustel. Nii saame tagada apteekidesse ravimeid või tervisekaupu ostma tulnud inimeste ohutuse,“ ütles Väli.

Testi tegemiseks apteegis tuleb eelnevalt broneerida aeg. „Seda saab teha Südameapteegi kodulehe või  telefoni nõuandeliini kaudu, samuti teenust osutavates apteekides kohapeal. Testimisele minnes peab kaasas olema isikut tõendav dokument, et apteeker saaks vormistada korrektse tõendi,“ kommenteeris Väli. Südameapteegi nõuandeliini number on 6057171 ning kodulehel saab aja broneerida aadressilsudameapteek.ee/teenused/sars-cov-2-antigeeni-kiirtestide-kontrollitud-enesetestimise-labi-viimise-teenus.

COVID-19 enesetestimise läbiviimiseks apteegis peaks inimene planeerima kuni 20 minutit. Selle aja jooksul viib inimene apteegitöötaja juhendamisel läbi testimise ning apteeker vormistab tõendi, mis edastatakse kliendi e-posti aadressile või prinditakse välja. Teenuse hind Südameapteekides on 21€ ning see sisaldab testi, kaitsevahendeid, apteekri nõustamist, tõendi vormistamist ja väljastamist.

Viimased uudised