Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti ettevõtete kiirstatistikas on nüüd andmed ka ettevõtete käibe kohta kohalike omavalituste lõikes. Lisandus ettevõtete käive ja selle osatähtsus kogu Eesti ettevõtete deklareeritud käibest. Samuti on välja toodud suurima käibega ettevõtte ja suurima käibega tegevusala osatähtsused. Andmeid ilmestaval kaardil kujutatakse kuukäibe suhteline muutus protsentides 2020. aastal võrreldes eelneva aasta sama kuuga.

Ettevõtete käibe andmete tõlgendamisel tuleb arvestada, et ettevõtted on kohalikesse omavalitsustesse määratud registreeritud asukoha järgi. Kaasatud on üksnes ettevõtted, mille asukohta oli võimalik sedavõrd täpselt määrata. Ettevõtte tegutsemiskoht võib registreeritud aadressist erineda.

Statistikaameti juhtivanalüütik Märt Leesment sõnab, et seda, kuidas on kriis kohalikke omavalitsusi mõjutanud, on märtsi andmete pealt veel vara öelda. „Paljudes, peamiselt väikestes, kohalikes omavalitsustes on tavapärane, et üksikute suurimate ettevõtete tegevus, sageli ka ühekordsed suuremad tehingud, võivad piirkonnas registreeritud ettevõtete deklareeritud kogukäivet kuude lõikes oluliselt mõjutada. Teisalt tähendab tegevusala- või ettevõttekesksus ka seda, et ühe valdkonna või ettevõtte raskustel on piirkonna majandusele suhteliselt olulisem mõju,“ lisab Märt Leesment.

Erinevate valdkondade kiirstatistika leiab statistikaameti kodulehelt.

Viimased uudised