Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

tööstus

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted möödunud aasta novembris 2 protsenti vähem toodangut kui 2019. aastal samal ajal. Tööstuse kolmest sektorist vähenes toodang töötlevas tööstuses 1 protsent ja energeetikas 12 protsenti, kasvas aga mäetööstuses 2 protsenti.

Tööstus on suurim majandussektor ja majanduskasvu oluline vedaja. Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme tööstusvaldkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.

Statistikaameti analüütik Helle Bunder ütleb, et novembris võis rohkem kui pooltes töötleva tööstuse harudest täheldada mahtude kahanemist. „Suurema osatähtsusega tegevusaladest vähenes toodang metalltoodete, elektriseadmete ja toiduainete tootmises. Oktoobrile sarnaselt näitasid suurematest töötleva tööstus tegevusaladest tugevat kasvu arvutite ja elektroonikaseadmete tootmine ning puidu töötlemine,“ täiendas Bunder.

Töötleva tööstuse toodangust 68 protsenti müüdi välisturule, ekspordi osa sellest oli suurim farmaatsia ja arvutite ning elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes 2019. aastaga 3 protsenti, kuid müük siseturule kahanes 3 protsenti.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti novembris võrreldes oktoobriga tööstuses kokku 1 protsent ja töötlevas tööstuses 2 protsenti vähem toodangut.

Energeetika valdkonnas vähenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes 2019. aasta novembriga 14 protsenti ja soojuse tootmine 10 protsenti.

Kommentaarid

Viimased uudised