Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti tööturu kiirstatistika andmete kohaselt on viimastel nädalatel töösuhete arvu langus peatunud. Aasta alguse ja ka eriolukorra eelse ajaga võrreldes on aga töösuhteid endiselt vähem.

Statistikaameti andmeteadur Kadri Rootalu toob välja, et viimasel kahel nädalal on töösuhteid lisandunud mitmel tegevusalal. „Töösuhteid lisandus ehituse, põllumajanduse, metsamajanduse ja kalapüügi ning haldus- ja abitegevuste tegevusaladel, samuti mäetööstuses. Need on tegevusalad, kus töösuhete arv kasvas ka eelmise aasta samal perioodil,“ selgitab Rootalu.

Tööturu joonistelt paistab veel silma suur erinevus avaliku halduse ja riigikaitse alal. Möödunud nädalal on seal töösuhete arv pisut vähenenud, eelmisel aastal oli aga samal ajal toimunud 4-protsendiline tõus. Sarnast olukorda võis näha ka 9. nädala (24.02-01.03) andmete puhul ja see on tingitud ajutistest töölepingutest, mis sõlmiti eelmisel aastal seoses valimistega.

Statistikaamet alustas aprilli alguses erinevate valdkondade kiirstatistika avaldamisega, mis võivad viirusest tingitud eriolukorrast mõjutatud olla. Veebilehele www.stat.ee/viiruse-moju-eestile on koondatud andmed tööturu näitajate, ettevõtete käibe ja tööjõukulude, inimeste liikumise, suremuse, kinnisvaraturu ning elektritarbimise kohta.

Viimased uudised