Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2024. aasta aprillis võrreldes märtsiga 0,3 protsenti ja langes võrreldes eelmise aasta aprilliga 2,9 protsenti.

Statistikaameti tootjahindade statistika tiimijuht Eveli Šokman ütles, et võrreldes 2023. aasta aprilliga mõjutas tootjahinnaindeksit enim hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, puidutöötlemises ja puittoodete ning toiduainete tootmises. „Veel avaldas mõju elektroonikaseadmete tootmise ja masinate ning seadmete remondi teenuse hinnatõus. Töötlevas tööstuses kokku oli hinnalangus 1,0% ja toiduainete tootmises 3,1%,” lisas Šokman.

Võrreldes selle aasta märtsiga mõjutas indeksit aprillis eelkõige hinnatõus puidutöötlemises, puittoodete ja kütteõlide ning metalltoodete tootmises. Vastupidist mõju avaldas hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning metalli ja toiduainete tootmises.

Ekspordihinnaindeks kasvas aprillis võrreldes märtsiga 0,9%. Kõige rohkem tõusid hinnad naftasaadustel, põllumajandussaadustel ning metallil. Enim langesid hinnad elektrienergial, mäetööstuses ning nahktoodetel ja jalanõudel. Võrreldes 2023. aasta aprilliga vähenes ekspordihinnaindeks 2,7%.

Impordihinnaindeks kasvas aprillis võrreldes märtsiga 0,1%. Kõige rohkem tõusid hinnad metallil, toidul ning puittoodetel. Enim kahanesid hinnad elektrienergial, elektriseadmetel ning tööstusmasinatel ja -seadmetel. Võrreldes 2023. aasta aprilliga langes impordihinnaindeks 1,8%.

Viimased uudised