Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2024. aasta mais võrreldes aprilliga 1,0 protsenti ja langes võrreldes eelmise aasta maiga 1,6 protsenti.

Statistikaameti tootjahindade statistika tiimijuhi Eveli Šokmani sõnul mõjutas võrreldes 2023. aasta maiga tootjahinnaindeksit enim hinnalangus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises, elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning toiduainete tootmises. „Vastupidist mõju avaldas masinate ja seadmete remondi teenuse ning elektroonikaseadmete ja kütteõlide tootmise hinnatõus. Töötlevas tööstuses kokku oli hinnalangus 0,8% ja toiduainete tootmises 2,7%,” selgitas Šokman.

Võrreldes selle aasta aprilliga mõjutas indeksit mais eelkõige elektrienergiaga varustamise, puidutöötlemise ja puittoodete ning metalltoodete tootmise hinnatõus. Veel avaldas mõju hinnalangus kütteõlide tootmises.

Ekspordihinnaindeks kasvas mais võrreldes aprilliga 1,6%. Kõige rohkem tõusid hinnad elektrienergial, põllumajandussaadustel ning mäetööstuses. Enim langesid naftasaaduste, toiduainete ning nahktoodete ja jalanõude hinnad. Võrreldes 2023. aasta maiga vähenes ekspordihinnaindeks 0,6%.

Impordihinnaindeks kasvas mais võrreldes aprilliga 1,7%. Kõige rohkem tõusid elektrienergia, mäetööstuse ning kemikaalide ja keemiatoodete hinnad. Enim kahanesid hinnad naftasaadustel, toiduainetel ning mööblil. Võrreldes 2023. aasta maiga kasvas impordihinnaindeks 0,3%.

Viimased uudised