Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: Statistikaamet

Tööstusettevõtted tootsid aprillis 17 protsenti vähem toodangut kui eelmisel aastal samal ajal. Tööstuse kolmest sektorist vähenes toodang kõikides valdkondades, nii töötlevas tööstuses kui ka energeetikas ja mäetööstuses.

Töötlevas tööstuses toodeti 2019. aasta aprilliga võrreldes 15 protsenti vähem toodangut. Enamikes tööstusharudes toimus langus, ulatuslikum vähenemine oli mööblitööstuses (-40 protsenti), arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises (-27 protsenti) ja ehitusmaterjalide tootmises (-25 protsenti). Tootmise kasvu võis täheldada kolmel töötleva tööstuse tegevusalal – keemia- ja farmaatsiatoodete ning elektriseadmete toomises, lisaks mäetööstuses kivi kaevandmisel.

Statistikaameti analüütiku Helle Bunderi sõnul mõjutas koroonaviirusest tingitud eriolukord tööstustoodangut aprillis juba märkimisväärselt. „Võrreldes märtsiga on näha paljudel tegevusaladel sügavamat ja laialdasemat suundumust allapoole. Selliseid paarikümne protsendilisi languseid võis tööstustoodangu puhul viimati näha 2009. aastal,“ selgitas Bunder.

Kogu töötleva tööstuse toodangust 64 protsenti müüdi välisturule, ekspordi osa müügist oli suurim elektroonika- ja farmaatsiatoodete tootmises. Korrigeerimata andmetel vähenes võrreldes eelmise aastaga toodangu müük ekspordiks 23 protsenti ning siseturule 9 protsenti.

Sesoonselt korrigeeritud andmete alusel toodeti aprillis võrreldes märtsiga nii tööstuses kokku kui ka töötlevas tööstuses 8 protsenti vähem toodangut.

Energeetika valdkonnas vähenes võrreldes 2019. aasta aprilliga elektri tootmine 53 protsenti, soojuse tootmine aga kasvas 3 protsenti.

Viimased uudised