Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu septembris 869 miljonit eurot. Müügitulu vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 7 protsenti.

Statistikaameti analüütiku Johanna Linda Pihlaku sõnul mõjutasid jaekaubandusettevõtete müügitulu langust enim tööstuskaupade kauplused, kus müük oli kümnendiku võrra väiksem kui eelmise aasta septembris. „Müügitulu vähenes tööstuskaupade kaupluste puhul kõigil tegevusaladel. Kõige rohkem ehk viiendiku võrra langes müügituluposti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes,” lisas Pihlak.

Tööstuskaupade kauplustest vähenes müügitulu veel 14% tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes, 14% muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad), 12% majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes, 5% kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi ehk kioskites, turgudel ning otsemüügil, 4% muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga ning 1% apteekide ja kosmeetikatarvete kauplustes.

Toidukaupade kaupluste müük vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes 2%. Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu vähenes 5%.

Augustiga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu septembris 5%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi müük eelmise kuuga võrreldes samaks.

Selle aasta esimese üheksa kuuga langes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 9%.

Viimased uudised