Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti andmetel sõitis septembris raudteel 601 000 reisijat, mis on võrreldes augustiga 7 protsendi võrra rohkem. Kaubavedu vähenes kahe kuu võrdluses 2 protsenti.

Statistikaameti analüütik Birgitta Ojamaa ütleb, et pärast eriolukorra ajal toimunud suurt reisijate kahanemist on rongisõitjate arv küll kasvanud, kuid eelmise aasta septembriga võrreldes oli raudteel sõitjaid siiski 18 protsendi võrra vähem. „Kuigi praegu rahvusvahelist sõitjavedu ei toimu, on suur roll reisijate kahanemises just riigisisestel sõitudel,“ lisas Ojamaa.

Eesti ettevõtted vedasid septembris raudteel 1,4 miljonit tonni kaupa*, mis on 2 protsenti vähem kui eelneval kuul. Mulluse septembriga võrreldes kahanes veetud kaupade maht 18 protsenti. Üle poole kauba kogusest veeti transiitkaubana ja seda eelmise aastaga sarnases mahus. Võrreldes mullusega vähenes 28 protsenti välismaale või välismaalt veetavate kaupade maht ning 32 protsenti riigisiseste kaupade maht, viimane peamiselt põlevkivi veo vähenemise tõttu.

* Veoste kogus tonnides võib olla kajastatud topelt, sest ettevõtted võivad sama kaupa vedada nii avalikul kui eraraudteedel.

Viimased uudised