Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti andmetel sõitis 2021. aasta esimese kolme kuu jooksul rongiga 1,2 miljonit inimest, võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga langes sõitjate arv 33 protsendi võrra. Kaubavedu raudteel ulatus ligi 6,2 miljoni tonnini.

Statistikaameti analüütiku Birgitta Ojamaa sõnul oli rongisõitjaid jaanuaris 40 protsenti, veebruaris 37 protsenti ja märtsis 20 protsenti vähem kui eelmise aasta vastavas kuus. „Jaanuaris küll reisijate arv võrreldes detsembriga pisut kasvas, aga koroonaviiruse teise laine ning sellega seotud piirangute tõttu kahanes sõitjate arv veebruaris ja märtsis taas märgatavalt. Rahvusvahelised rongiliinid suleti reisijatele aga juba aasta tagasi,“ kommenteeris Ojamaa.

Eesti ettevõtted vedasid esimeses kvartalis raudteel kaupa rohkem kui mullu samal perioodil, veoseid oli ligi 6,2 miljonit tonni. Avalikul raudteel veeti kolme kuuga kolmandiku võrra rohkem kaupa kui eelmise aasta esimeses kvartalis, ligi 3,3 miljonit tonni. Pool kauba kogusest veeti riigisiseselt, 44 protsenti aga transiitkaubana. Jaanuaris veeti avalikul raudteel 23 protsendi võrra rohkem kaupa, veebruaris 39 protsenti rohkem ja märtsis 31 protsenti rohkem kaupa kui eelmisel aastal vastavas kuus.

Kommentaarid

Viimased uudised