Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaamet peatas eriolukorra alguses andmeesitajatele sunniraha kohaldamise ja isiku-uuringutega seotud küsitlejate kodukülastused. Riiklike piirangute leevendamisele vaatamata pikendab amet andmeesitajatele vastu tulles sunniraha kohaldamise peatamise aega ja isiku-uuringutega seotud andmeid kogutakse telefoni või veebiküsimustike kaudu.

Eriolukorrale vaatamata on statistikaamet jätkanud oma põhieesmärgi täitmist ehk statistika tegemist ja selleks andmete kogumist ning ka statistika tagasipeegeldamist ühiskonnale. Alates aprillist avaldab statistikaamet erinevate valdkondade kiirstatistikat.

Edukale väljumisele eriolukorrast soovib statistikaamet samuti anda oma panuse ja selleks otsustati:

  • Peatada sunniraha kohaldamine kuni 1. augustini, võttes arvesse, et andmeesitajatel võib puududa võimalus tähtaegselt andmeid esitada. Andmete esitamine on jätkuvalt kohustuslik ja statistikaamet paneb andmeesitajatele südamele, et just need andmed aitavad hinnata ka praeguse kriisi tegelikku mõju.
  • Peatada isiku-uuringutega seotud küsitlejate kodukülastused kuni septembrini. Andmete kogumist jätkatakse telefoniküsitluste või veebiküsimustike abil. Jätkuvalt on peatatud SHARE, ajakasutuse ning Eesti leibkondade finantskäitumise ja tarbimisharjumuste uuringud, kuna nende uuringute puhul telefoni- ega veebiküsitlust kasutada ei saa.

Info seoses eriolukorraga leiab statistikaameti kodulehelt. Küsimuste korral saab nõu küsida statistikaameti andmeesitaja klienditoest telefonil 625 9100 või e-postilt klienditugi@stat.ee.

NB! Palume kõigil korrastada enda andmed rahvastikuregistris, kuna vaid korrektne info aitab saada õige pildi Eesti olukorrast ja selle põhjal tulevikuplaane teha.

Viimased uudised