Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu oktoobris 884 miljonit eurot. Müügitulu vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 5 protsenti.

Statistikaameti analüütik Johanna Linda Pihlak ütles, et kui septembris vähenes müügitulu eelmise aasta sama ajaga võrreldes 7%, siis oktoobris langus mõnevõrra aeglustus. „Müügitulu langust mõjutasid oktoobris enim tööstuskaupade kauplused, kus müügitulu vähenes 2022. aasta sama kuuga võrreldes 10%,” lisas Pihlak.

Tööstuskaupade kauplustest vähenes müügitulu kõige rohkem ehk 27% posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes. Keskmisest enam ehk 14% langes müügitulu veel ka muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga ning 11% langes müügitulu majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes. Müügitulu suurenes 4% apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes.

Toidukaupade kaupluste müügitulu vähenes eelmise aasta oktoobriga võrreldes 1%. Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu, mis püsis aasta algusest languses, pöördus oktoobris tõusule ning suurenes eelmise aasta sama ajaga võrreldes 2%. „Nende ettevõtete müügi kasvule avaldas mõju mootorikütuste hindade odavnemine,” täpsustas Pihlak.

Septembriga võrreldes kasvas oktoobris jaekaubandusettevõtete müügitulu 2%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi müük eelmise kuu tasemele.

Selle aasta esimese kümne kuuga vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 8%.

Viimased uudised