Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted märtsis 2 protsenti rohkem toodangut kui eelmisel aastal samal ajal. Toodang suurenes energeetikas 9 protsenti ja töötlevas tööstuses 2 protsenti, kuid vähenes mäetööstuses 26 protsenti.

Tööstus on suurim majandussektor ja majanduskasvu oluline vedaja. Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme tööstusvaldkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.

Statistikaameti analüütiku Helle Bunderi sõnul võis märtsis töötleva tööstuse harudest kahes kolmandikus täheldada kasvu, kuid siin tuleb arvestada, et koroonapandeemia tõttu vähenes tootmine juba mullu märtsis. „Suurema osatähtsusega tööstusharudest näitas kõige tugevamat kasvu puidu töötlemine – 12,2 protsenti. Rohkem toodeti ka põlevkiviõli, ehitusmaterjale ja metalltooteid, toodang vähenes aga toiduainete, elektriseadmete ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises,“ täiendas Bunder.

Töötleva tööstuse toodangust 68 protsenti müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim farmaatsia ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes mulluse märtsiga 10 protsenti ja müük siseturule 8 protsenti.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti märtsis võrreldes veebruariga tööstuses kokku 4 protsenti ja töötlevas tööstuses 5 protsenti rohkem toodangut.

Energeetika valdkonnas suurenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes eelmise aasta märtsiga 3 protsenti ja soojuse tootmine 11 protsenti.

Viimased uudised