Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu novembris 655 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta novembriga suurenes müügitulu püsivhindades 6 protsenti.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta novembriga võrreldes 13 protsenti. Statistikaameti juhtivanalüütik Jaanika Tiigiste sõnul suurenes müügitulu enim ehk 29 protsenti muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga. „Müügitulu suurenes veel 27 protsenti posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes, 14 protsenti majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes, 8 protsenti apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes ning 5 protsenti kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil),“ täpsustas Tiigiste. Müügitulu vähenes 13 protsenti tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning 6 protsenti muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad).

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta novembriga võrreldes 2 protsenti. Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu aga vähenes 3 protsenti.

Oktoobriga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu novembris 2 protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal suurenes aga müük eelmise kuuga võrreldes 1 protsenti.

Selle aasta üheteistkümne kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 3 protsenti.

Kommentaarid

Viimased uudised