Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu juunis 915 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama kuuga vähenes müügitulu püsivhindades 1 protsent.

Statistikaameti analüütiku Johanna Linda Pihlaku sõnul mõjutasid jaekaubandusettevõtete müügitulu langust nii mootorikütuse jaemüügiga tegelevad ettevõtted kui ka toidukaupade kauplused, kus müük vähenes eelmise aasta juuniga võrreldes mõlemas 2 protsenti. „Nende ettevõtete müügitulu langusele avaldas olulist mõju kiire hinnatõus,“ lisas Pihlak.

Tööstuskaupade kauplustes suurenes müügitulu eelmise aasta juuniga võrreldes 1 protsent. Enim ehk 19 protsenti suurenes müügitulu kasutatud kaupade kauplustes, kioskites, turgudel ja otsemüügil. Müügitulu suurenes veel muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad), muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga ning apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes (kõigis oli kasv 5 protsenti). Müügitulu vähenes 7 protsenti majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes ning 1 protsent posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes.

Maiga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu juunis 3 protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal vähenes aga müük eelmise kuuga võrreldes 2 protsenti.

Tänavu esimese poolaastaga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 7 protsenti.

Viimased uudised