Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu novembris 939 miljonit eurot. Müügitulu vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 2 protsenti.

Statistikaameti analüütik Johanna Linda Pihlak sõnas, et novembris mõjutasid jaekaubandusettevõtete müügitulu langust enim tööstuskaupade kauplused, kus müük vähenes 7 protsenti. „Müügitulu vähenes enamikul tegevusaladel. Vaid tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes kasvas müük 2 protsenti ning apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes jäi see eelmise aasta tasemele,“ lisas Pihlak.

Tööstuskaupadest vähenes müük kõige rohkem ehk 14 protsenti majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes. Müügitulu vähenes veel 10 protsenti posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes, 5 protsenti muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga, 3 protsenti muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajad) ning 2 protsenti kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi ehk kioskites, turgudel ning otsemüügil.

Toidukaupade kaupluste müügitulu vähenes eelmise aasta novembriga võrreldes 4 protsenti ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu suurenes 18 protsenti.

Oktoobriga võrreldes suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu 4 protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli kasv 2 protsenti.

Selle aasta üheteistkümne kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 3 protsenti.

Viimased uudised