Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti esialgsete andmete alusel sõlmiti tänavu märtsis ja aprillis Eestis 198 abielu ja 130 abielulahutust vähem kui mullu samal ajal. Kokku abiellus kahe kuu jooksul 490 ja lahutas 359 paari.

Statistikaameti juhtivanalüütik Alis Tammur ütleb, et abielude ja lahutuste arvu vähenemine viimase kahe kuu jooksul on loomulik, sest perekonnasündmused olid sel ajal paljuski takistatud. „Registreeritud abielude arv vähenes eriolukorra kuudel veerandi võrra. Samas leidis ligi 200 paari siiski oma abielu registreerimiseks võimaluse,“ lausub Tammur.

Kokku on tänavu nelja esimese kuuga sõlmitud siiski rohkem abielusid kui mullu samal ajal. Tavapärasest poole rohkem sõlmiti abielusid veebruaris, kokku 500. Erilise kuupäevana hakkab silma 20. veebruar, mil sõlmiti 130 abielu.

Lahutuste arv vähenes viimase kuuga ligi poole võrra. Tammuri sõnul võib eriolukorra ajal ootele jäänud lahutuste hilisema vormistamise tõttu eeldada lähiajal lahutuste arvu suurenemist.

Eelmisel aastal sõlmiti Eestis 6701 abielu ja vormistati 2790 lahutust. Abielude arv on viimastel aastatel suurenenud, lahutuste hulk seevastu väheneb.

Allikas: Statistikaamet

Viimased uudised