Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: Statistikaamet

Eurostati hinnangul vähenes 2019. aastal fossiilkütuste põlemisel tekkinud süsinikdioksiidi (CO2) heitkogus Euroopa Liidu (ELi) riikidest enim Eestis. Heitkoguse langus võrreldes 2018. aastaga oli 22,1 protsenti.

ELi liikmesriikides kokku vähenesid nafta ja naftasaaduste, kivisöe, turba, maagaasi ning muude fossiilsete kütuste põletamisel tekkinud CO2heitkogused võrreldes 2018. aastaga märkimisväärselt, lausa 4,3 protsenti. Need globaalse soojenemise põhjustajad moodustavad umbes 80 protsenti kõigist inimtegevuse põhjustatud kasvuhoonegaaside heitkogustest Euroopa Liidus.

Süsinikdioksiidi heitkoguste suurust mõjutavad sellised nii kaudsed kui ka otsesed tegurid nagu kliimatingimused (nt külm ja pikk talv), majanduskasv, elanikkonna suurus, transport ja tööstustegevus ning ka näiteks saastekvootide hind.

Scientific Americani andmetel prognoosivad teadlased 2020. aastal üle maailma 5-protsendilist kasvuhoonegaaside emissiooni langust, mis on tingitud koroonaviiruse isoleerimismeetmete kasutuselevõtust ja majanduslangusest. Sama allikas viitab 7,6-protsendilisele languse vajadusele saabuval dekaadil, et peatada pikaajaliselt globaalsete temperatuuride tõus 1,5 kraadi piires.

Viimased uudised