Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Unsplash

Pole saladus, et tänapäeval on vaba aja veetmise valik palju laiem kui paar aastakümmet tagasi. Eelmine põlvkond tuli sagedamini kokku, et minna sõpradega kinno, võtta baaris jook või lihtsalt lamada pargis. Lihtsalt seetõttu, et puudus internet, pidid inimesed kohtuma rohkem isiklikult kui tänapäeval.

Internet on aga loonud tohutu hulga uusi võimalusi vaba aja veetmiseks. Kuigi suhtlemine on muutunud palju kiiremaks ja tõhusamaks, on tekkinud uusi tegevusliike, mida mõned aastad tagasi ei olnud olemas. Üks näide sellisest tegevusest on uus eSport, st elektrooniline sport, kus inimesed mängivad üksteise vastu virtuaalseid mänge. See, mis varem oli puhas ajaviide, on nüüd tunnustatud spordiala, kus toimuvad rahvusvahelised võistlused.

Teised spordialad on aga endiselt meiega. Nii nagu meie vanemate põlvkond, meeldib meile ikka veel jalgpalli, korvpalli, tennist mängida, kergejõustikku harrastada ning piljardit ja golfi mängida. Ka meie entusiasm spordiürituste suhtes ei ole vähenenud.  Kas kodus televiisori ees või staadionil, kõikjal jälgivad inimesed ikka veel suure põnevusega professionaalsete sportlaste võistlusi. Olgu tegemist Tour de France’i, olümpiamängude või jalgpalli Euroopa meistrivõistlustega, igaühele on midagi pakkuda ja paljud inimesed üle maailma on nendest spordiüritustest huvitatud.

Niipea, kui tegemist on võistlusega ja mäng toob välja võitja, on võimalik pealtvaatajatel mängu tulemuse peale kihlvedusid sõlmida. See on samuti tava, mis eksisteeris juba Vana-Roomas ja on ka tänapäeval veel väga populaarne. Inimesed üle kogu maailma panustavad iga päev spordisündmustele, võidavad või kaotavad oma panuseid. Igaüks võib leida internetist suurepäraste koefitsientidega spordiennustuste sait. Nüüd tekib küsimus, kas spordikihlvedu ei ole midagi hasartmängu sarnast, kuna mängu tulemus on tulevikus ja seega ei saa seda 100% ette ennustada, või on see nii?

Kuidas spordikihlvedude tegemine toimib? Mis eristab spordikihlvedusid teistest õnnemängudest? Mis on spordikihlvedude atraktiivsus? Meil on vastused teie küsimustele!

Kuidas spordikihlvedude tegemine toimib?

Spordiennustuse tegemiseks on teil kõigepealt vaja kedagi, kellega koos panustada. Kui te ei taha seda kodus sõpradega teha, siis on olemas kihlveokontorid, kus saate oma panuse teha.

Kihlveokontorid pakuvad erinevaid panustamisvõimalusi. Kui varem tehti kõik paberil, siis tänapäeval on palju spordikihlvedude saite, kus saab teha panuseid internetis. Mõnikord on võimalik ise genereerida konkreetne võimalus, kui kihlveokontor pakub sellist võimalust ja seda konkreetset kihlveovõimalust veel ei ole. Võite panustada peaaegu igale mõeldavale spordialale. Traditsiooniliselt olid hobuste võiduajamised populaarne panustamise koht. Tänapäeval saab aga tõesti panustada igale spordialale, igale liigale ja igale võistlusele.

Mõnikord on üksikute spordisündmuste jaoks olemas spetsiaalsed kihlveovõimalused. Saate panustada mitte ainult mängu tulemusele, vaid ka mängu kogu võimalikule statistikale. Näiteks jalgpalli puhul saavad fännid ja kihlveohuvilised teha täpseid panuseid lõpptulemuse, esimese väravalööja, nurgalöökide ja sisselöökide arvu, väravate arvu ja isegi perioodi kohta, mille jooksul väravad eeldatavasti lüüakse.

Selleks, et nii täpseid avaldusi teha ja neid siis oma hästi teenitud rahaga toetada, on vaja eelkõige üht: oskusteavet. Kui te ei tunne sporti, saate teha vaid äärmiselt juhuslikke avaldusi, nagu ka loteriis.

Mis eristab spordikihlvedusid teistest õnnemängudest?

Mõned väidavad, et spordikihlvedude tegemine on omamoodi hasartmäng. Traditsiooniliste hasartmängude puhul, nagu rulett, pokker või online-mänguautomaadid, panustate raha ja vaatate siis täiesti juhuslikku sündmust, lootes, et soovitud kombinatsioon saab teoks. Üks populaarsemaid õnnemänge, mis ei paku kontrollivõimalust, on loto. Loomulikult on ka siin strateegiaid, millega saab oma võimalusi suurendada. Sellegipoolest jääb tulemus alati saladuseks ja seda ei saa ennustada.

Spordis on asjad veidi teisiti. Kui te näiteks vaatate aastaid kõiki võimalikke jalgpallivõistlusi ühes liigas, tunnete hästi meeskondade ja nende mängijate strateegiaid ning olete üldiselt spordi teemaga väga hästi kursis, on teil loomulikult rohkem teavet, millele oma panustamisel tugineda. Sellegipoolest tuleb öelda, et jalgpallimatši tulemus sõltub nii paljudest uskumatutest teguritest, et sajaprotsendilist avaldust on võimatu teha. Mängijate motivatsioon, ilm, staadion, iga üksik sööt, kõiki neid tegureid tuleb arvesse võtta.

Seega võib öelda, et spordiennustused koos ekspertidega põhinevad paljude erinevate tegurite analüüsil ja ei ole seega täiesti juhuslik, kuid täiuslik ennustus ei ole võimalik, sest tuul võib alati ootamatult muutuda ja vihmahoogude asemel tuleb äkki päike.

Milline on spordikihlvedude atraktiivsus?

Kuigi paljud kihlvedude fännid ja mängijad on rahul kasiinode ja online-kasiinode värvilise sebimisega, võivad mõned teised mänguautomaadimängude seotust reaalsusega igatseda.

Need, kes tahavad näha tõelist tegevust, eelistavad seetõttu vaadata tõelisi spordiüritusi. Esiteks on need põnevamad, sest need võistlused on ajapõhised ja neid saab vaadata otseülekandes. Lisaks on teil võimalus jagada põnevust paljude teiste inimestega samal ajal, selle asemel, et istuda üksi pubis masina ees. Sport toob inimesi kokku ja on alati olnud rahumeelne viis võistelda üksteisega erinevates distsipliinides, ilma et tekiksid isiklikud konfliktid.

Spordikihlvedude suurimaks tõmbenumbriks on aga kirg ja huvi, mida fännid mängu ja toimuva vastu üles näitavad. Need, kellel on lemmikmeeskond ja kes on seda aastaid jälginud, tegelevad loomulikult ka südamega kihlvedudega. Seetõttu on paljud arvamusel, et spordikihlvedude tegemine on midagi enamat kui lihtsalt õnnemäng ja et lisaks alati kaasnevale ettearvamatule X-faktorile on väga oluline ka fännide asjatundlikkus. Need, kes pühenduvad spordile armastuse ja kirega, on ka kihlvedudes edukamad kui teised.

Viimased uudised