Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Väimelasse kavandatakse ligi poole miljoni kanaga piirkonna suurimat hiidkanalat ja seni on inimeste jaoks jäänud mõistatuseks, kuidas on kavas lahendada vee probleem.

Vett on vaja 5 kantmeetrit sekundis. Kohalik vee-ettevõte AS Võru Vesi teada, et sellist kogust tagada ei suudeta. Spetsialistide hinnangul suudab sellist kogust tagada vaid Vagula järv. Vagulast voolab välja Võhandu jõgi, mis jääb planeeritavast kanalast vaid 1,5 kilomeetri kaugusele. Siit ka spekulatsioon, et kanala puhul on kavas kasutada Võhandu jõe vett.

Ametlikult pole kanalaga seoses Võhandust räägitud. Väitekase, et veeprobleem on võimalik lahendada puurkaevuga. Suured tööstusobjektid rajatakse enamasti jõgede äärde, kuna veevajadus on suur. Samal põhjusel taheti Tartu tselluloositehas rajada Emajõe äärde. Selle kohta ütles endine peaminister ja Euroopa volinik Andrus Ansip, et see tööstus keedab jões kalad ära.

Olgu kalade keemisega lood kuidas on, aga on selge, et suurtööstus vesikonnale mingi jälje jätab. Kasvõi selles osas, et vett jääb vähemaks. Näiteks Võhandu maraton ei pruugi enam kõne alla tulla. Ühtlasi näitab see, et selline hiidkanala pole ainult Väimela, vaid terve piirkonna mure.

Kommentaarid

Viimased uudised