Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kui valijad neelasid sotside puhul alla homoabielude seaduse ja migrantide sissetoomise, siis aktsiisipoliitikat enam alla ei neelatud, mistõttu on sotside toetus läinud vabalangusse.

Veebuaris langes ERRi tellitud ja Turu-uuringute ASi läbi viidud küsitluse järgi sotside toetus 8 protsendini ehk peaaegu valimiskünniseni, mis on 5 protsenti. Alla selle sotsidel enam Riigikokku asja pole. Veel jaanuaris toetas sotse 11 protsenti küsitletutest.

Erakondade toetuse edetabelit juhivad Keskerakond ja Reformierakond – mõlemat toetas veebruaris 27 protsenti valimiseelistuse avaldanud vastajatest. EKRE toetus on kasvanud 14 protsendini. IRLi toetus kasvas veebruaris 6 protsendini ja Vabaerakonna toetus jäi 4 protsendi peale.

Tegemist on sotside jaoks viimase 8 aasta kõige nõrgema tulemusega. Viimati oli sotside olukord nii kehv 2010. aasta augustis, mil toetus oli langenud 7,3 protsendini.

Sotsid on seni nautinud ülisuurt toetust Kagu-Eestis, eriti Võru linnas, kus sotsist linnapea Anti Allas sai kohalikel valimistel rekordarvu hääli. See on mõneti üllatav, kuna sotside aktsiisipoliitika on kõige rohkem löönud just Kagu-Eestit.

Võrus on sotsid upitanud pukki lausa kuritegeliku bande: abilinnapea on korruptsiooni eest süüdi mõistetud sots Sixten Sild ja AS Võru Vesi nõukogu juhib korruptsioonikuriteos süüdi mõistetud sots Aavo Hummal.

Viimased uudised