Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsiaalmeedias tekitab kõvasti poleemikat kommentaar, mis puudutab Võrus Kubija spaas küsitud koroonatõendit.

Kommentaar on järgmine:

Kubija spa retorani sisse pääsemiseks tuleb tõestada, et oled terve inimene. Haige värk!
Pöörasime eile ukselt tagasi, sest ma ei hakka isegi arutlema covidi nõudeid esitavate ettevõtetega. Minu jutt teiega on lühike. Tundsin ennast diskrimineerituna.
Kõigile ettevõtetele, kes selle napaka covidiagendaga kaasa lähevad ütlen teadmiseks, et ma ei tule teie juurde enam kunagi tagasi – ka mitte siis kui see covidiagenda täie kupatusega kummuli keeratakse.
Minu silmis olete te võrdsed küüditajatega. Lööte napakate nõudmiste ees kulpi ja represseerite inimesi.
Edukat äritegevust teile!

Kommentaarile on saabunud hulgaliselt tagasisidet. Üks inimene näiteks kirjutab:

Te pole vist aru saanud olukorra tõsidusest. Pole mõtet sõdida Kubija, Värska ega kellegi teisega, sest nemad ei ole neid piiranguid oma peaga välja mõtelnud. Mõistagi soovivad nemad kui ka kõik teised, tagada, et nende äri ettevõte ei saaks haiguspuhangu koldeks. Alles oli periood, kui kõik oli kinni ja siis häda, et ei saa SPA-d külastada. Ma ei ütle, kas need piirangud on õigustatud või mitte, sest ma ei tea. Kõigil kritiseerijatel oleks samuti mõistlik endale tunnistada, et te ei tea sellest covidist mitte s…gi. See ei ole tavaline nohu.

Üks teine inimene kirjutab:

Tean covidist. Lähedased põdesid ja edukalt!!
Aga ma ei usu, et spaas oli 50 inimese täitevus ja meelega ei roni keegi kellegi nina alla! Ka mina ei toeta enam nende tegemisi ja isegi siis kui covid möödas on!

Kolmas kirjutab:

Te ikka saate aru, et käib „läbi lillede” vihavaenu õhutamine inimeste vahel? Ehk siis! Meid aetakse üksteise kõri kallale ja need, kes peaks reaalselt selle kõige eest vastutama vaatavad kõrvalt ja plaksutavad käsi. Miks? Sest nö. „musta töö” (teineteise kõri kallale minnes) teevad inimesed nende eest ära! Kurb!

Neljas kirjutab:

Ei loobu ükski ettevõte niisama rahast. Ilmselgelt see otsus mõjutab nende käivet ja kuskilt peab raha peale voolama, et neid motiveerida. Ehk kinni makstud tsirkus. Tulevad uued toetuste taotlemiste voorud ja küll siis kinni plekitakse „tublimatele” nende rahalised saamata jäämised. Ega ettevõtjad lollid pole, väiksem täituvus tähendab ka väiksemaid kulusid.
Peale seda tsirkust ei kavatse ma toetada ettevõtteid, mis panid õla alla oma rahva ravimikatsetustele survestamisel.

Viies kirjutab:

Piisab elus ühest halvast vaktsiini kogemusest, et rohkem mitte eluski lubada end süstida.
Ja ma võin öelda, et mul endal isiklikult on see halb kogemus. Seega oleks tore kui lõppeks see labane diskrimineerimine ja halvustamine. Seni naerate ja nimetate mis igasen nimetustega, kui teil ehk endal see valus litakas vaktsiinist ära tuleb kas oma kogemuse või lähedase kogemuse näol.
Kuritegelik ja ka põhiseaduse vastane on praegu toimuv.
Covidi vastu on ennetavad ja ravimeetoidid olemas. Enamik põeb seda ka kergelt.
Peale massilist vaktsineerimise kampaaniat aga muutub nii mõndagi, väga paljud hakkavad rinda pistma haiguste, töövõimetuse ja surmaga.
Küsige endalt, miks on haiguste ja surmade arv kasvanud just nimelt peale vaktsineerimisi.

Kuues lisab:

Soovitan Tamulasse, seal ei tehta diskrimineerimist.
Praegune idiootsus käib eesmärgiga… paljud ei anna endale aru, et toetavad vaktsineerimisega uue maailma korra loomist. Koroona viirusega pole suurt midagi pistmist enam. Viiruse vastu on nagunii olemas alternatiivsed ennetus ja raviviisid- kes ei tea, oma mure.
Vanglareziim on see, mida teadmatusest vaktsiini usuhullud toetamas on. Vanaviisi elu ei saa keegi enam tagasi. Tuleb valida elu ja tervise või haiguste ha surma vahel. Vaktsineerijad valivad haiguste ja surma tee toetades lisaks karmi orjandussüsteemi loomist ehk uut maailmakorda. Kogu olukorda juhitakse väikse arvu maailma võimsate psühhidest ja usuhulludest rikkurite poolt, kes arvavad,et maailm kuulub neile.
Täna me näeme tulemusi juba praegu.
Kahju kui haledalt juhitavad on mingi osa inimesi- nii saab edukalt kurjus võimutseda. Hea ja kurja võitlus.
Uskuge või mitte.
Aga paraku just see suures plaanis toimub.
Oleme omadega suundunud taas pm pimedasse keskaega. Need ajad on tagasi, kui inimestele sunnitakse peale mingit usku. Kõigega kaasa minejad ja allujad, tänu neile oleme sellises olukorras nagu oleme- pimedas keskajas taas.

Seitsmes:

Kas sellist Eestit me tahtsimegi?! Demokraatlik ja inimesi hoidev riik, ma ei poolda seda vaktsineerimist, aga pean vist laskma teha, muidu jään töötuks… aga töötukassasse arvele võtma ka minna ei saaks.

Kaheksas:

Mina tunnen ennast diskrimineerituna, kui keegi vaktsineerimata kodanik ringi jalutab, eriti veel ilma maskita, ja räägib oma õigustest. Minu tervise rikkumine ei ole sinu õigus ja on minu õiguste rikkumine. Mina hoian ennast tervena, et sina saaksid oma õigustest rääkida terve kopsuga. Terved inimesed jäävad invaliidiks, aga kurdetakse SPA-sse mitte pääsemise pärast. Hoolimatus ja lugupidamatus teiste suhtes.

Üheksas:

Miks te süüdistate ettevõtteid, süüdistage neid kes seadusi teevad, see on meie valitsus

Kümnes:

Neid kuritegelikke „seadusi” ei ole vaja täita. Need niinimetatud seadused on põhiseadusega vastuolus. Praeguse juraga kaasa minevad ettevõtted kirjutavad alla oma surmaotsusele, neil pole varsti ei kliente ega töötajaid – head terved töötajad minema läinud või pekstud, olemasolevad peagi haiged, töövõimetud, surnud.
Loota kuritegelikule valitsusele ettevõtetel… mnjaaa libe tee. See nali kaua ei kesta. Mujal on ammu juba suured massid rahvast tänavatel nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata… mida roosas mullis elav eestlane veel ootab?

Esimene kommentaator lisas:

Küüditamisega võrdlen ma seda, et ükskõik kui loll käsk ülevaltpoolt antakse, lüüakse selle peale kulpi ja täidetakse. Tegu on diskrimineerimisega – ükski teadus ei tõesta covidi olemasolu ega testide kõlblikkust ega maskide kasutegurit. Täiesti lampi hakatakse inimesi represseerima. Mõned inimesed on alati tõsiselt haigestunud ja mõned on alati ka haigustesse surnud. Enne covidi agenda tulekut vanad inimesed ei surnudki? Haiglates ongi alati olnud väga haiged inimesed – ei midagi uut – alati on nii olnud. Statistika suremuse osas on alati olnud stabiilne aastate lõikes, mingit pandeemiat pole olnudki. Alates vaktsineerimisest on suremus hüppeliselt tõusnud. Vaadake ise järele. Tühja koha pealt inimeste vabaduste ja õiguste ära võtmine, teaduskatsetele allutamine ja süstimiste/ testimiste nõudmine, maskikandmise nõudmine on ülevaltpoolt tulevate represseerivate tegude tegemine ja on võrreldav küüditamisega. Ka siis täitsid koputajad ja küüditajad vaid käsku ja üritasid oma nahka päästa või paguneid teenida pugedes käskusid täites. Võrdlus on täiesti kohane.

Viimased uudised