Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Statistikaamet

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas teisipäeval avalikul istungil eelnõud, millega plaanitakse vähendada vähem kui aasta tagasi kokku lepitud lasterikka pere toetusi.

Eelnõu kohaselt väheneb alates 1. jaanuarist 2024 lasterikka pere toetus 3–6 lapse puhul 650 euro pealt 450 eurole kuus ning seitsme ja enama lapse puhul 850 eurolt 650 euro peale kuus.

Lastekaitse liidu esindaja Helika Saar tõi välja, et lapsed ei tohi olla poliitvõitluse objektid. „Laste heaolu küsimus on taandunud poliitvõitluse taustal. Mõju hindamised ei ole olnud seaduse loomisel piisavad,” sõnas Saar, kes kritiseeris laste ja perede toetuste vähendamist. Mis veel, ühe- ja kahelasteliste perede toetus on Saare sõnul eelnõu kohaselt liiga väike, vahendab Õhtuleht.

Eesti Naisteühenduste Ümarlaua Sihtasutuse esindaja Eha Reitelmanni sõnul on riik alustanud sõda lastega perede vastu. „Toetusi kärbitakse sadade eurode võrra ajal, mil sündimus on rekordmadal. Eelnõu vähendab suure hulga perede kindlustunnet. Arusaamatu, et valitsus käsitleb lastetoetusi kuluna, mitte investeeringuna rahva tulevikku,” ütles Reitelmann.

Viimased uudised