Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 1. juunil tähistatakse lastekaitsepäeva, mille eesmärk on juhtida tähelepanu laste heaolule ja õigustele. Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva sõnul on oluline aidata peret tervikuna ja toetada lapsevanemaid laste kasvatamisel, töö ning pereelu ühitamisel.  

„Soovime, et lapsed oleksid Eestis rõõmsad, terved ja ohtude eest kaitstud. Keerulistes olukordades, mida elu oma mitmekesisuses pakub, on meie kõigi ülesanne abivajavat last märgata,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. „Esmane vastutus lapse kasvatamisel on aga just vanemal. Seega peame toetama perekondi tervikuna – töö- ja pereelu paindlikul ühitamisel, keerukate olukordade ennetamisel, aga ka lahendamisel.“

Eilsel, 31. mai istungil kiitis valitsus heaks vanemapuhkuste ja –hüvitiste süsteemi muudatuste teise etapi, millega lapsevanemad, sh lapsendajad ja hoolduspered saavad võimaluse vanemahüvitist senisest oluliselt paindlikumalt kasutada ja mõlema vanema vahel jagada.

Aprillis otsustas valitsus riigi eelarvestrateegia koostamisel tagada riikliku püsirahastuse tõenduspõhistele laste ja perede programmidele: mitmedimensioonilisele pereteraapiale (MDFT) ja vanemlusprogrammile „Imelised aastad“.

Programm „Imelised aastad“ on mõeldud 3–8-aastaste laste vanematele, kes vajavad tuge ja soovivad õppida, kuidas laste kasvatamisega paremini toime tulla. Programmi hoiab Eestis toimivana Tervise Arengu Instituut, kelle kaudu kohalikud omavalitsused saavad koolitust lastevanematele vahendada. Mitmedimensionaalne pereteraapia aitab peresid, mille teismelistel lastel on juba tekkinud sügavamat sorti probleemid mitmes eluvaldkonnas, näiteks kooli, uimastite, õigusrikkumistega. Last ja peret toetatakse nende igapäevases keskkonnas intensiivselt kuni 6 kuu pikkuse protsessi vältel.

Viimased uudised