Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ühendkuningriigis, kus lasti piirangud vabaks ja kus nakatumiste arv on sööstmas üles, tahetakse kehtestada uuesti piirangud. Šoti peaminister Nicola Sturgeon ütles, et kui nakatumiste arv kasvab pärast laste kooliminekut, pannakse ühiskond lukku.

Šotimaad on tabanud kiireim nakatumiste arvu kasv pärast pandeemia algust, seda vaatamata suurele vaktsineerimisele. Lisaks jätkuvad maskikandmise kohustus ja kogunemiste piirangud, vahendab Daily Mail.

Peaminister ütles, et ettevõtted peaks laskma inimesed koju tööle. Ettevõtete juhid aga hoiatavad peaministrit järjekordse külmutamise eest.

Šotimaal olid juba seni karmimad piirangud kui mujal Ühendkuningriigis, aga nakatumiste arv kasvab sellele vaatamata kõige kiiremini. Nädalaga on nakatumiste arv kahekordistunud ja esmaspäeval lisandus 4323 uut nakatumist, mis on uus rekord.

Peaminister ütles, et vaatamata vaktsineeritusele ei saa ühiskonda nakatumiste arvu kiire kasvu tõttu lahti hoida. Suurem nakatumiste arv tähendab suuremat haiglapatsientide arvu. See suurendab koormust intensiivravile ja toob kaasa surmad.

Ettevõtjad aga pole piirangutega rahul ja väidavad, et piirangud takistavad majanduse taastumist. Eesmärk peaks olema ühiskonna avamine. Ettevõtjate väitel on vaktsineeritud nii palju inimesi, et ühiskonda peaks olema võimalik avatuna hoida.

Viimased uudised