Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pixabay

Igaüks, kes on kunagi teinud kodus põhjalikku remonti või sisekujundust, mõistab siseruumidega sobivate uste valimise tähtsust.

Sinu valitud uksed võivad kodu välimust ja tunnetust oluliselt mõjutada. Seetõttu ei saa uste valimist mitte kunagi alahinnata ja pettumuse vältimiseks on alati soovitav mõned olulised kriteeriumid ukse soetamise juures läbi mõelda.

Uste puhul on seega ukse ideaalse disaini valimine ainult pool võitu. Lisaks tuleks arvesse võtta palju muid tegureid. Õnneks on erinevad uksed VidaXL e-poest saadaval mitmekülgse valikuna, mis võimaldab tsustamisel loomingulisust ja tagab kõikide vajaduste rahuldamise. 

Vali omale kõige sobivam materjal

Uut ust valides jätavad paljud majaomanikud tähelepanuta oma elukoha ilmastikutingimused. Me kõik teame, et kvaliteetsed aknad hoiavad kodu energiasäästlikuna, aga vähesed mõtlevad sellele, et vähemalt sama tähtsad kui aknad on ka kvaliteetne välisuks, mis hoiab sinu eluaseme aastaringselt soojustatuna, hoides sind samal ajal ka tuuletõmbuse eest. 

Kõige enam levinud välisuste materjalid on alumiinium, PVC ja puit. Vähemalt kahte neist materjalidest kasutatakse enamikus kaasaegsetes uksesüsteemides. Puidust uksed on tipptasemel kauni välimusega, kuid nende välimuse säilitamiseks tuleb neid regulaarselt lakkida või värvida. Selle vajadusega tuleks siis arvestada juba enne ukse ostmist mõeldes sellele, kas kodus on keegi, kes selle tööt tegemisega ise hakkama saab.

Alumiiniumist ja PVC-st valmistatud uksed on kulutõhusad ning on saadaval ka mitmesuguste puidu välimusega viimistlusega, millel on suurepärane ilmastikukindlus ja turvalisus. Samas klaaskiuduksed on kiiresti muutumas kõige populaarsemaks välisukse tüübiks.

Lisaks on VidaXL lehel müüdavad lükanduksed üks suurepärane uste tüüp, sest need suurepärane võimalus piiratud ruumiga garderoobide ja vannitubade jaoks.

Isolatsioon ja energiatõhusus

Kuigi alumiiniumist või PVC-materjalist välisuks pakub parimat kaitset väljastpoolt, moodustab õhuleke ukse ümber siiski arvestatava osa soojuskadudest. Lekke vältimiseks on sinu ukseraami kvaliteet vähemalt sama oluline, kui ukse enda kvaliteet. Pea meeles, et ukseraami tihend peab olema kogu ukse ulatuses tihedalt kinnitatud ja uksepakk peaks kindlalt lukustuma ukse alumise servaga.

Ukse paigaldamine

See on kahtlemata üks olulisemaid tegureid, mida siseuste ostmisel arvestada. Ehk teisisõnu peaksid mõtlema sellele, millist meetodit uste paigaldamiseks kasutad.

Kui kasutad tavalisi hingesid, mõtle esmalt, millises suunas uks avaneb. Tavaliselt avaneb siseuks tuppa, kuid on ka olukordi, mil see ei pruugi olla kõige mõistlikum lahendus. Näiteks kui ruumis on niigi liiga vähe ruumi ja ukse ruumi sisse avamine võtab seda ruumi veel vähemaks.

Turvalisus

Lukustusmehhanism on sinu ukse turvalisuse kõige olulisem komponent. Enamik uksematerjale toimib tugevuse osas võrdselt hästi. Sinu ukselukk peab olema varustatud metallist löögiplaadiga. Kui sinu valitud uksel on klaaselemente, siis veendu, et neil on olemas nii kuuli- kui ka purunemiskindluse sertifikaat.

Juurdepääsetavus

Uut ust otsides kaalu peale ukse paigaldamist ka kodus mööbli ja muude suurte esemete teisaldamise vajadust ning veendu, et sinu valitud uks oleks piisavalt lai, et need esemed vajadusel ukseavast hõlpsasti läbi mahuksid. Vastasel juhul võib tekkida olukord, et mõne suurema mööblieseme ruumist eemaldamine muutub  sisuliselt võimatuks.

Värv

Enne ukse värvi valimist kaalu keskkonda ja esteetikat, samuti oma kodu kujundust. Näiteks uste mustaks värvimine, kui need on pidevalt otsese päikesevalguse käes, võib tulevikus probleeme tekitada, kuna must neelab soojust. Täiesti valged uksed aga kipuvad kiiremini määrduma, eriti kui peres on väikeseid lapsi, kes peavad valgeid uksi suurepäraseks lõuendiks oma kunstiande väljendamiseks.

Viimased uudised