Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaader videost.

Eestis on toimunud suur pööre seoses soomlaste meelitamisega. Kui varem meelitatid soomlasi põhiliselt Tallinna, siis nüüd on võetud teine suund ja pakutakse kõike muud peale Tallinna.

Visit Estonia on ette valmistanud terve rea videoid Soome turule, kus Eesti tutvustab Tallinnas sündinud, aga viimased 30 aastat Soome elanud kirjanik ja koomik Antto Terras.

Terras ütles täna Soome-TV hommikutelevisioonis antud intervjuus, et Tallinn on Eesti jaoks liiga suur linn ja see on paljud soomlased ära rikkunud ning jätnud Eestist vale mulje. Terras ütleb otse välja, et Eesti pole Tallinna ja Tallinnas võid käia nii, et ühtegi eestlast ei kohtagi.

Eestlaste ja Eestiga tutvumiseks soovitab Terras sõita Tallinnast välja ning käia näiteks Hiiu- või Võrumaal, kus on viikingikülad ja suitsusaunad. Terrase väitel saab Eestis teha asju, mida Soomes teha ei saa või pole sünnis – näiteks sõita ralliauto või soomukiga.

Terras veetis Eestis kaks nädalat ja külastas enam kui 100 kohta, mille kohta ta ütles, et polnud varem isegi teadlik, et sellised kohad on Eestis olemas. Ta ütles, et oli üllatunud, kui vinge koht on Eesti. Ja kordas veel, et Eesti pole Tallinn, kus õlu maksab 8,5 eurot.

Siin on üks video, kus Terras tutvustab soomlastele Võrumaad ja suitsusauna:

Viimased uudised