Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Soomlastes tekitab hämmingut Lätis Ainažis müüdav, aga Lõuna-Eestis toodetud viin, mis kannab väljakutsuvat nime: Fuck Me.

Fuck Me tähendab tõlkes „Pane mind” ja seda reklaamitakse Lätis Goalco poes eraldi kampaaniaga. Lisaks on riiulitel viin nimega Fuck Off, mis tähendab „Tõmba uttu”. Kaup läheb hästi, kuigi viin on nii Eesti kui Läti mõistes kallis: pooleliitrine pudel maksab ligi 10 eurot, vahendab MTV.

Fuck Meviina toodab Viljandi ligidal Holstres asuv ettevõte Apricot OÜ. Selle juht Silver Laido ütles Soome Kauppalehtile, et Fuck Me viin jõudis müügile tänavu kevadel ja praegu üritatakse seda saada müügile suurtesse ketipoodidesse.

Nimi pole Laido väitel väga karm, kui sellele saadi tootmis- ja müügiluba. Ka hiljem pole keegi kaevanud, et nimi on seksistlik või midagi säärast. Kui muidu saab Eestis müügiloa ühe päevaga või isegi rutem, siis Fuck Me viinaga läks aega kolm päeva. Tõenäoliselt tekitas see ka asjaga tegelenud ametnikes elevust.

Laido väitel on Fuck Meviina puhul võetud eeskuju sakslaste Fuck Off viinast ja isegi pudeli kujundus on sarnane pealuuga. Idee selline nimi panna tuli asjaolust, et Eestis piiratakse üha rohkem viina müüki, mistõttu tuleb midagi põnevat välja mõelda.

Fuck Meviina reklaamis öeldakse inglise keeles Start making right decisions ehk „Hakka tegema õigeid otsuseid”. Nüüd on see viin äratanud ka soomlaste tähelepanu. Viina tootja Apricoti eelmise aasta müügikäive oli 2,6 miljonit eurot. Maksude osa sellest on ligi kolmandik.

Läti piiripoodides on müügil veel põneva nimega viinasid nagu Kalashnikov ja Jeltsin. Ossinovsky viin on aga nime saanud Eesti endise sotsiaalministri Jevgeni Ossinovski järgi, kuna Ossinovksi käivitas paar aastat tagasi alkoholi suure maksustamise.

Laido väitel toodab ettevõte soomlaste jaoks ka Kullinoka viina, mida müüakse Tallinnas. Eestis tähendab Kullinokk tööriista, aga Soomes midagi muud (peenise ots). Fuck Me viina saab samuti Tallinnast vähemalt ühest poest.

Viimased uudised