Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: uueduudised.ee

Soomes on tekitanud elavat vastukaja siseminister Mart Helme väljaütlemised Soome uue peaministri ja valitsuse aadressil.

Soomlased kirjutavad uudise juures kommentaarides, et Helmel on kahjuks õigus. Märgitakse, et nii õudselt kui see ka ei kõla, on Helmel paljuski õigus ja et eestlastelt võib kuulda vahel ka asjalikku juttu. Soome peaministrit kaitsta üritanud Jüri Ratase kohta öeldakse, et Ratas ei tea Soome peaministrist Sanna Marinist mitte midagi. Või siis meeldibki Ratasele see, et kuidas Soomet praegu vetsupotist alla kistakse. Tuuakse välja näiteks asjaolu, et Marin suhtub väga soojalt Vene presidenti Vladimir Putinisse.

Märgitakse, et Helmel on õigus ja et loodetavasti Soome praegune valitsus võetakse ametist maha. Üks kommentaator märgib, et see pole uudis, et muu maailm naerab praegu Soome üle ja selles pole rahvas süüdi.

Kommentaatorid toovad välja ka selle, et Soome endine peaminister Antti Rinne kritiseeris korduvalt Poolat ja Ungarit, miks ei võiks Eesti minister kritiseerida Soomet. Märgitakse seda, et Soome peaminister Sanna Martin on äärmusvasakpooolne poliitik ja see on Soomele kahjulik. Märgitakse, et praegu on Soomes võimul punased ja kodanlased on opositsioonis.

Kommentaatorid märgivad, et Helme ütles välja selle, mida Soomes ei julge keegi välja öelda. Samas mõned kommentaatorid märgivad, et eestlased peaks Soome koha pealt keele hammaste taga hoidma, kuna Soome on nii palju Eestile andnud. Märgitakse, et isegi kui Soome puhul miski ei meeldi, pole ilus seda valju häälega välja öelda.

Siseminister ja valitsuspartei EKRE esimees Mart Helme pani pühapäevases raadiosaates kahtluse alla Soome peaministri Sanna Marini ja uue valitsuse pädevuse täitevvõimu tööga toime tulla: „Ja ma tuletaksin meelde ikkagi Vladimir Uljanov-Lenini ütlust, et igast köögitüdrukust võib saada minister, või kuidas ta ütles. Nüüd me siis näeme, kuidas ühest müüjatüdrukust on saanud peaminister ja kuidas seal mõnestki teisest tänavaaktivistist ja harimatust inimesest on saanud samuti valitsuse liige.”

„See, mis on nüüd juhtunud Soomes, no see ajab ikka ihukarvad püsti,” iseloomustas Helme Soome uut valitsust TRE raadio saates „Räägime asjast”. Samuti kahtles Eesti siseminister, kas Soome uus valitsus suudab ikka seista oma riigi huvide eest.

Kommentaarid

Viimased uudised