Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis nettimokki.com veebist.

Nii Venemaal kui Soomes tekitas reede õhtul kahinaid uudis sellest, kuidas Soome mees keeldus Vene turiste teenindamast.

Soome päevaleht Iltalehti ja Peterburi veebiportaal Fontanka edastasid uudise sellest, kuidas Soome rendileandja keeldus suvilat välja rentimast põhjendusega, et Venemaad juhib „hull-Putler”.

Nimelt kirjutas Jyväskylä mees Toivo Janhunen kahe Peterburi elaniku soovile suvilat rentida vastuseks nõnda: „Ma arvan, et kirjutasin reklaamis, vabandust kui see jäi arusaamatuks: venelased pole teretulnud. Niikaua kuni teil on hull-Putler riiki juhtimas, on minu arvates turvalisem, kui jääksite Venemaale ja kõigil teistel on turvalisem vältida Venemaad. Venelased pole selgelt teretulnud Ukrainas (Krimm), ega Süürias, ega üheski tsiviliseeritud riigis. Vabandust, aga teil tuleb esmalt sellest hullust lahti saada, TJ.”

Peterburi paar Maria ja Oleg tahtsid minna Venemaale suusatama. Nad valisid veebi kaudu välja ühe suvila Põhja-Savos, mis on peaaegu riigi keskel ja seal on palju järvesid. Nad valisid veebiportaalist välja ühe suvila, mis tundus neile sobiv, kuna asus kohe mäesuusakeskuse lähedal. Oleg saatis suvila rendileandjale täpsustava kirja. Vastus oli šokeeriv, aga õnneks leidsid nad kohe teise variandi. Küll aga otsustasid nad juhtumi avalikuks teha.

Soome kinnisvaravahendajad olid sellise asja peale üllatunud. Soome suure kinnisvarafirma Kiinteistömaailma esindaja Sami Pelkonen tunnistas, see on esimene kord, kui ta midagi sellist näeb ja see ei ühti soomlaste üldise arvamusega. Tema väitel läheb selline asi vastuollu ka Soome seadustega. Vahet pole, kas rendileandja on suur firma või eraisik, Soomes ei tohi teha klientidel vahet rahvuse ega soo põhjal. Samas tunnistas Pelkonen, et rendileandjal on õigus keelduda omadel põhjustel.

Soome võrdõigusseaduses on tõesti punkt, mille kohaselt ei tohi kedagi diskrimineerida tema vanuse, päritolu, rahvuse, keele, religiooni, veendumuste, isikliku arvamuse, poliitiliste vaadete, perekonnaseisu, tervisliku seisundi, puude, seksuaalse sättumuse ja teiste isikuomaduste tõttu.

Imatra kinnisvarafirma In and Out Oy juht Ensio Pulkkinen tunnistas samuti, et see on esimene kord, kui ta midagi sellist kuuleb. Tema väitel pakuvad Soome rendileandjad teenuseid kõigile, kes on maksevõimelised. Viimastel aastatel tuleb Soome üha vähem venelasi ja see on tema väitel halb, kuna teenust pole kellelgi pakkuda. Tema väitel mõtlevad kõik, kuidas venelasi kohale meelitada.

Pulkkineni sõnul piirati venelaste teenindamist vaid 1990ndate algul, kui venelasi hakkas palju tulema ja inimesed ei teadnud, mida neilt oodata: siis kehtis reegel, et korraga lastakse kauplusse sisse ainult üks venelane.

Pulkkineni väitel on ainult üks grupp inimesi, keda ei taheta teenindada – need on noorte soomlaste seltskonnad. Elu näitab, et just nemad huligaanitsevad ja põhjustavad probleeme.

Praeguseks on suvila rendiküljelt venelasi puudutav märge kadunud. Nüüd on seal märgitud vaid, et ei oodatud pole lemmikloomad ja suitsetajad.

Viimased uudised