Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Soome kaitsevägi

Soome osaleb Lõuna-Eestis 3-14. maini toimuval sõjalisel õppusel SIIL 18. Tegemist on Eestis tänavu toimuva suurima sõjalise õppusega. Soome jaoks on õppus osa rahvusvahelise tegevusplaani alusel toimuvast maavägede õppetegevusest.

Soomest osaleb õppusel Eestis ligi 250 inimest, kellest põhiosa on Pori brigaadi rahvusvahelise üksuse ajateenijad. Ajateenijad osalevad õppuse ajal hoolduskompanii ja pioneerikompanii koosseisus. Soome kaitsejõudude esindajad osalevad ka koolitus- ja staabitegevuses. Soomlased paiknevad õppuse ajal Lõuna-Eestis Võru ligidal. Soome üksuse vanem on kolonelleitnant Tero Savonen.

Kokku osaleb õppusel ligi 13 000 inimest. Lisaks võõrustajale Eestile osalevad õppusel 13 riigi esindajad. Need on Belgia, Gruusia, Iirimaa, Suurbritannia, Kanada, Läti, Leedu, Poola, Rootsi, Saksa, Soome, Taani ja USA. Õppust juhib Eesti kaitseväe juhataja, kindral Riho Terras.

Õppuse stsenaarium põhineb tavapärastel sõjapidamise operatsioonidel Lõuna-Eestis ja Põhja-Lätis. Õppus toimub nii kaitseväe harjutusaladel kui erakinnistutel.

Õppuse eesmärk on Soome poolt arendada koosseisu oskusi rahvusvahelise abi planeerimisel ja andmisel, samuti täiustada osa võtvate relvajõudude võimekust rahvusvahelistel operatsioonidel. Lisaks arendatakse õppuse ajal staabikoosseisu oskusi eri juhtimisülesannete täitmisel.

Viimased uudised