Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kahtlusalune ründaja Joel Marin. Foto: MTV

Soome idaosas Kuopios kutsekooli ruumides eile toimunud mõõgarünnakus hukkunud naine on 1996. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes oli abielus eesti mehega.

Ukraina saatkonnast kinnitati Iltalehtile, et hukkunud naine on Ukraina kodanik.

Saatkonna info kohaselt pole politsei veel hukkunu isikut kinnitanud, aga saatkonnale on isik teada. Naine taotles saatkonnast paar aastat tagasi Ukraina passi. Naine oli abielus eesti mehega.

Mõõgarünnakus hukkus üks ja sai vigastada 10 inimest, nende seas ka ründaja ise. Üks vigastatutest oli politseinik. Kuus vigastatud on haiglas, neist kaks raskes seisus. Vigastatud on põhiliselt Savo kutsekooli õpilased ja töötajad.

Savo kutsekooli õpilane võttis eile pealelõunal klassiruumis välja mõõga ja ründas sellega kaasõpilasi ja õpetajat. Savo kutsekooli ruumid on Kuopio Hermani kaubaduskeskusega samas hoones. Politsei evakueeris kaubanduskeskuse kliendid, täna oli kaubanduskeskus suletud.

Soome meedia avaldas ka mõõgamehe nime ja pildi. Mees on sündinud 1994. aastal (25-aastane) ja tema nimi on Joel Otto Aukusti Marin. Teda iseloomustatakse kui vaikset ja lahket poissi, keda aga koolis tema koguka keha pärast narriti ja kiusati. Mehel kooliajal eriti sõpru polnud. Pärast gümnaasiumi lõpetamist läks ta edasi õppima kutsekooli, kus hoidis veelgi rohkem omaette.

Mehe ühiselamu toas korraldati ka läbiotsimine ning leiti süütepudeleid. Konfiskeeriti mehe IT-seadmed. Rünnaku motiiv pole veel selge, ründajat pole veel jõutud üle kuulata, ta on haiglas.

Rünnaku ajal puhkes Hermani kaubanduskeskuses ka tulekahju, mida peetakse süütamiseks. Ründajal oli kaasas relv, mis osutus õhupüssiks. Sellest ta tulistada ei jõudnud. Politsei pidas mehe kinni, tulistades tema suunas kaks lasku. Ründaja sai raskelt vigastada. Üks politseinik sai mõõgaga pihta, kui kahtlusalune ründaja teda kinni pidama läinud politseinikele lähenes.

Asjast on kirjutanud ka Ukraina meedia.

Viimased uudised