Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pasteli maal kortermaja seinal Soomes. Kujutis: Twitter

Tuleb välja, et Võru linnas saadi hakkama millegi nii geniaalsega, mida kusagil maailmas ei leidu. Nimelt tahab Helsingi külje alla asuv Espoo Karakallio elurajajoon lasta maalida kunstnikel korrusmajade küljeseinad – ja saada sellega maailmakuulsaks. Sest teadaolevalt midagi sellist kusagil maailmas varem tehtud pole.

Projekti Karakallio Creative abil on kavas teha sedasama, millega Võrus algust tehti, nimelt anda uus nägu korrusmajadele, millest vanimad on ehitatud lausa 1960ndatel aastatel, vahendab Ilta-Sanomat.

Ligi 5500 elanikuga Karakallio elurajoon teeb aga läbi suure muutuse, kui majade seinad on kavas üle maalida. Ühel majaseinal on lausa maailmakuulsa kunstniku Pasteli maal – kunstnik lendas spetsiaalselt selle maali jaoks käesoleval kevadel Soome.

Karakalliost saab tulevikus vabaõhugalerii, mis viib kogu Soome maailmakaardile. Soomlastele teadaolevalt selliseid projekte pole teostatud mitte kusagil mujal maailmas. Projektis osalevad Soome kohalikus kunstnikud ja tulemusi peaks olema näha juba 2019. aasta lõpuks.

Selle kohta pole muud öelda, kui Võru lasi jälle ajaloolise võimaluse käest. Ka Võrus olid plaanid lasta majaseinad kunstnikel üle maalida, üle maailma kuulus Võrumaa oma kunstnik Navitrolla tegi algust, aga asi jäi katki pärast võimuvahetust. Navitrolla põlati ära. Miks see juhtus, tuleb küsida ametisoleva linnavalitsuse käest. Kokkuvõttes pole ime, et inimesed Võrust minema jooksevad – Soome.

https://www.is.fi/asuminen/art-2000005742619.html

Viimased uudised