Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru vallas valmis uus Sõmerpalu Lasteaed Lepatriinu lasteaiahoone, mis ootab väikeseid avastajaid ja õppijaid. Uue lasteaia ehitamine on olulise tähtsusega valla hariduselus. „Võrumaal uusi lasteaedasid väga tihti ei ehitata, meie saime sellega hakkama – oleme uhked,” rõõmustab Võru vallavanem Kalmer Puusepp.

Vana Sõmerpalu lasteaia hoone ehitati 1971. aastal ja viimati renoveeriti seda 1997. aastal. Vana hoone ei vastanud kaasaegsetele nõuetele. KRC Ehitus OÜ alustas 2023. aasta aprillis uue maja ehitustöödega. Uue hoone planeeritud kogumaksumuseks oli 4,3 miljonit eurot. Energiatõhususe meetmest saadi 1,159 miljonit eurot, riigi poolt vallale eraldatud Nursipalu harjutusvälja negatiivse mõju leevendamiseks eraldatud summadest rahastati ehitust 2,649 miljoni euroga ning puudujääva osa lisas Võru vald.

Uue lasteaiahoone põhiprojekti koostas Projektibüroo OÜ. Hoone arhitekt on Viljar Orub ning sisearhitekt Jane Teresk. Maastikukujunduse eest vastutas maastikuarhitekt Tiina Tuulik. Uue maja ehitustööde omanikujärelevalvet teostas Margus Türkson OÜ-st Kojak.

KRC Ehitus OÜ-l sujusid tööd plaanipäraselt ja valla koostöö ehitajaga oli hea. Selle aasta aprillis valmis kaasaegne, hubane ning nõutud standarditele vastav hoone.

Lepatriinu lasteaias on ruumi neljale rühmale – kolmele lasteaiarühmale ja ühele sõimerühmale. Uues lasteaiahoones on erinevateks tegevusteks muusikatuba, avar saal, loovustuba ja tunnetustuba. Õues oleval mänguväljakul ootavad lapsi ministaadion, labürint, tasakaalurada, erinevad põnevad atraktsioonid ja varjualused. Sõimerühmal on eraldi õueala, et tagada kõige pisematele turvaline keskkond. Lasteaiahoonele on tagatud ka invajuurdepääs.

„Olen väga uhke, et saime valmis unistuste lasteaia, sest soovime ju, et lapsed saaksid õppida ja kasvada parimates tingimustes ning uue hoone ehitamine Sõmerpalu lasteaiale oli just samm selles suunas. Uus maja pakub lasteaiaperele palju võimalusi, mida varem ei olnud. Usun, et sellises kaunis ja kaasaegses lasteaias on nii lastel kui lasteaiatöötajatel hea olla. Väga hea meel on ka õueala üle, mis pakub lastele erinevaid mängimisvõimalusi. Kõik meie väikesed silmarõõmud on uues majas hästi hoitud,” sõnas abivallavanem Piret Otsatalu.

Sõmerpalu lasteaed Lepatriinu on valmis pakkuma lastele unustamatuid õppimis- ja mängukogemusi. „Oleme õnnelikud, et saime uue lastaiahoone, sest seda on siin piirkonnas juba kaua oodatud. Lisaks rõõmustab kaasaegse töökeskkonna üle lasteaia personal,” lausus lasteaia direktor Hille Kesa.

Lasteaiahoone pidulik avamine on teisipäeval, 28. mail kell 13. Majaga tutvuda saab alates kella 16-st.

Viimased uudised