Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vastase kaotused. Allikas: https://armyinform.com.ua/

Lõunaeestlane jätkab sõjanduse asjatundja Toomas Piirmanni ülevaatega sündmuste kohta Ukraina sõjas.

Ukraina 25. juuni 2023:

Ukraina surve tõusis Bahmuti ja lõunarindel ning vene poole info, et Ukraina ründab üle Dnepri jõe.

1. Täna öösel plahvatused Zaporižžis. Kuna enamuse pilk on seni venemaa suunal, siis tänaseks rohkem kaudtule infot pole…

2. Piiriülese Ukraina kaudtule kohta ka eile infot polnud samal põhjusel.

3. Kupiansk-Kreminna: vene pool hakkas uuesti suruma piki Svatove-Kupiansk maanteed Novoselivka küla juures. Rindejoones muutusi ei tuvastanud.

4. Siversk: lahinguid ei tuvastanud.

5. Bahmut: Ukraina hakkas suruma mitmest suunast korraga ja jätkab väikeste sammudega edenemist.

6. Donetsk: vene pool jätkas Avdiivka ja Marinka poole surumist ning proovis ka Vuhledari poole.Rindejoones muutusi ei tuvastanud.

7. Lõunarinne: lahingud jätkusid ja Ukraina on aktiivsem pool, pisu edeneti lähemale Robotino külale.

8. Herson: kaudtuleduell ja hetkel vene poole info, et Antonovski silla juures Ukraina pisu suurem dessant üle Dnepri jõe.

1. Täna öösel plahvatused Zaporižžis. Kuna enamuse pilk on seni venemaa suunal, siis tänaseks rohkem kaudtule infot pole…

2. Piiriülese Ukraina kaudtule kohta ka eile infot polnud samal põhjusel.

3. Kupiansk-Kreminna: vene pool hakkas uuesti suruma piki Svatove-Kupiansk maanteed Novoselivka küla juures. Rindejoones muutusi ei tuvastanud.

4. Siversk: vaikus…

5. Bahmut: Ukraina hakkas aktiivsemalt suruma nii ümber Bahmuti kui ka otse linna peale. Hetkel erinevate blogijate info ning kinnitus Maljarilt (Ukraina asekaitseminister): Ukraina relvajõud alustasid laiaulatuslikku vasturünnakut Bahmuti ümber ja kõigis suundades olla edenetud. Tundub, et Bahmuti linnas saadi mõned läänepoolsed kvartalid kätte, läheneti mõnisada meetrit Klisiivka külale ning lääne pool Siverski Donets-Donbass ei tohiks vene üksusi olla ja võimalik, et esimesed Ukraina üksused on jõudnud Kurdjumivkasse. Eks homseks targem. Kuna siin suunal pole vene poolel nii suurt kaitserajatiste süsteemi, siis kaitse kokkulangemine tekib suurema tõenäosusega ja võimalik, et seetõttu siin Ukraina rohkem suruma hakkab.

6. Donetsk: vene pool jätkas ka eile rünnakuid ja on hakanud tihedamalt otse Avdiivka poole suruma, aga tundub, et üleeile hoopis mõne eesmise possa seal hoopis kaotas. Marinka juures vene poole edutud rünnakud jätkusid ja miskit prooviti Vuhledari juures aga rindejoone muutusi ei tuvastanud.

7. Lõunarinne: lahingud jätkusid kõigis kolmes rindelõigus ja lisandus rünnakusuundi. Eile tuvastasin vaid mõnesaja meetrise edenemise Robotino külale lähemale (vene poole blogijad) ja Velika Novosilka suunast rünnakuala Makarivka juures laiendati läänesuunas kohati kuni 2km. Velika Novosilka suunast Rivnopoli külast edelas edenes sai Ukraina kätte mitu põllutükki u 1kmx2km alal ja kasvas Rivnopili asula kaiste kottijäämise oht (seni seal vene tugev kaitse püsib). Jätkub tugev jaht vene kaudtuleüksuste ja eritehnika tabamiseks ning ulatutakse kuni Musta mereni. Kust tuleb Ukraina peamine löögisuund on seni teadmata.

8. Herson: kaudtuleduell ning vene poolelt tuli info, et eile Antonovski silla juures tegi Ukraina dessandi ja olla suutnud praamiga kolm tanki üle tuua ning lahingud käivad. Eks homseks targem.

Kipub arvama, et segadust vene poolel veel jagub seoses eilsete sündmustega venemaal ning logistikaahela uuesti käima saamine võtab pisu aega. Lisaks selgusetus, mida teha teiste vangidest koosnevate üksustega jne. Võimalik, et pisu kasvavad ka vene kindralite nõudmised kremli suunal, andis ju prigozin suuna ette…

Kokkuvõte tugineb avalikele allikatele. Allikateks on sõdivate poolte ametlikud teated, kummagi poole blogijate sõnumid ning kolmandate osapoolte info. Loo autor üritab hoida eraldi fakti, kuuldust ja arvamust. Info kipub enamasti olema vastukäiv või seda varjatakse, sestap tugineb kokkuvõtte lisaks erinevate sõjalist olukorda kajastatavate kaartide analüüsil. Vigu juhtub ja parandused teeb järgmise päeva kokkuvõttes. Vabandused ette, et vene riiki, sellega seotud isikute ja linnade nimed on väikse tähega… ja sõna Ukraina igas võtmes suure tähega.

Viimased uudised